Як вибрати намет?

  • Як вибрати намет?

Каталог: Намети

Збираючись у похід, на риболовлю чи плануючи активний відпочинок, важливо подбати про правильне і надійне укриття від дощу, сонця і поривчастого вітру. Перед тим, як вибрати намет, варто визначитися з його призначенням. Вони розрізняються по вазі, розміром, матеріалом і конструкційним особливостям. Перш за все, потрібно розуміти, що намети бувають:

  • трекінгові - найпростіший тип наметів, не розрахований на складні погодні умови. Їх доцільно використовувати в походах в теплу пору року;
  • штурмові - призначені для складних гірських походів, вони легкі і міцні;
  • експедиційні - відрізняються підвищеною волого-і вітростійкістю;
  • кемпінгові - місткі і комфортні, призначені для любителів туризму і проживання в кемпінгах, часто оснащені тамбуром і москітні сітки, вентиляційними віконцями. Разом з тим вони досить габаритні і важкі.

За конструкцією всі намети можна розділити на одношарові і двошарові. Одношарові намети виготовляють з непромокальних синтетичних матеріалів, вони легкі і компактні, в них немає тамбура, а дно прикріплено безпосередньо до верхнього тенту. Підходять для теплої пори року, а головна їх проблема - конденсат, що скупчується на стінках.

Двошарові намети більш функціональні, вони відрізняються тим, що між шарами, прикріпленими до каркасу, утворюється повітряна подушка, що забезпечує теплоізоляцію. Верхній шар - вологостійкий тент, а нижній виконаний з легкого дихаючого матеріалу. У таких укриттях не утворюється конденсат, а перед входом передбачений спеціальний навіс - тамбур.

Види наметів

Існує два основних види наметів: дугові (каркасні) і автоматичні. Якщо на збірку звичайного доведеться витратити якийсь час (залежить від досвіду), то автоматичний намет розкладається так само швидко, як парасолька, і встановлюється за 20 секунд. Її конструкція являє собою тент, прикріплений до металевого пружної підстави: досить зняти чохол і покласти намет на площину, і вона сама прийме потрібну форму під дією розпрямляється стрічкового каркаса. У складеному вигляді намет приймає форму плоского кола, в діаметрі близько півметра.

Важливі переваги:

  • швидка установка і збірка;
  • мала вагу;
  • невисока ціна.

При виборі автоматичного намету слід звернути увагу на фурнітуру, якою вона обладнана, якість швів і ниток, товщину і якість металевого каркаса, тканину, з якої виконаний тент, вентиляцію.

Такий намет підійде не тільки туристам, а й шанувальникам зимової риболовлі, особливо тим, хто любить рибалити вночі. У виробах, призначених для риболовлі, передбачений зйомний сектор для лунок.

Фурнітура

Фурнітура, якою обладнаний намет автоматичний (змійки, липучки, засувки і так далі), повинна бути добротною і надійною. Фурнітура повинна бути від відомих виробників, для блискавок це: YKK, Dynat, BDM. Слід звернути увагу на наступні моменти:

  • блискавки повинні плавно ковзати, що не заїдати, не розходитися;
  • карабіни і D-образні кільця повинні бути виконані з міцного металу;
  • пряжки повинні бути з металу або міцного пластику;
  • фастекси повинні бути міцними, погано гнучкими в зворотну сторону, без слідів лиття.

Кращі виробники фурнітури для туристичного спорядження: Nexus, Fastex, Duraflex, YKK, з вітчизняних: «Апрі» і «Спорядження».

Нитки і рядки

Потрібно звертати увагу на якість швів і ниток, які використовуються. Шви повинні бути подвійними, якісно і рівно простроченими, а потім проклеєними. Проварені шви захищають від попадання всередину вологи.

Для прошивки кращим варіантом є капронова або лавсанова нитка, що не перетирається і не рветься, не схильна до впливу погодних умов.

Виділяють такі особливості капрону:

  • не втрачає міцності при намоканні;
  • не вбирає вологу;
  • стійкий до впливу УФ-випромінювання;
  • не деформується при великих навантаженнях;
  • не ламається при багаторазових вигинах.

Капронові нитки не схильні до гниття і поразки грибками.

Металеві дуги

Металевий каркас вважається більш міцним і несприйнятливим до низьких температур. Велике значення має товщина металевої дуги і надійність з'єднання в місцях стиків. При достатній товщині і жорсткості дуги намету захищені від поривів вітру: він не деформується і не «полетить». Якщо стики виконані якісно, ​​то намет стоятиме рівно, а механізм відкривання працювати коректно.

Матеріал

Головна функція саморозкладних наметів - захист від вітру, сонця, опадів і комах. Саме тому для його виготовлення повинна бути використана не продуваєма і непромокаєма тканина. Крім того використовувана тканина повинна бути щільною і еластичною. Потрібно звертати увагу на те, щоб щільний матеріал не формував повну герметичність, в такому випадку на стінках буде утворюватися конденсат. Намокання стін і купола намети в мороз загрожує їх обмерзанням.

Найчастіше для виробництва автоматичних наметів використовується матеріал «Оксфорд» (Oxford) - тканина з плетінням «рогожка», виконаним в кілька ниток, яка володіє підвищеною щільністю при незначному зниженні водостійкості.

Переваги тканини:

  • зносостійкість і морозостійкість (до 35 градусів морозу);
  • не розтягується при намоканні;
  • стійкість до стирання;
  • дихає;
  • не вигоряє;
  • зменшує рівень шуму;
  • невибагливість в експлуатації.

До того ж тканину Oxford має стійкість до хімічних речовин, органічних розчинників, а її водотривкість коливається від 200 до 5000 мм водяного стовпа.

Вентиляція

У саморозкладних наметів обов'язково повинен бути вентиляційний отвір угорі купола. Він необхідний, щоб уникнути скупчення конденсату і обмерзання тканини стінок, а в сонячний день без вентиляційного вікна в наметі буде душно. У разі якщо рибак курить - відсутність вентиляції просто неприпустимо.

Важливим елементом є штормові петлі, які повинні бути надійно закріплені на ребрах або стінках. До цих петель кріпиться мотузка, прив'язана до льодорубу або металевих кілочків. Такі розтяжки надають намету хорошу стійкість при сильному вітрі.

З огляду на всі нюанси, можна зробити висновок, що негода не застане зненацька власника саморозкладних наметів, а після виснажливого походу не потрібно буде витрачати дорогоцінний час на складання місця для ночівлі.

19.03.2018 17:27:57
0
2169