• Що таке кастингові мережу і яку ж вибрати?

Що таке кастингові мережу і яку ж вибрати?

Каталог: кастингові мережі

Ловля риби сітками - популярний різновид рибальського промислу, що одержала широке поширення. Мережі можуть бути стаціонарними або пересуватися слідом за судном по водоймі. Ловля риби кастинговими мережами - це особливий спосіб, який не має нічого спільного з першими двома. Назва даної пастки походить від англійського «cast», що означає «закидати». А в народі такі мережі називають парашутами, накідушкі, кидковими мережами. Їх вибирають досвідчені рибалки, які не шукають легких шляхів і знають всі секрети того, яку кастингові мережу вибрати для конкретного водоймища і виду риби. Сучасні розробки дають можливість проявити себе в такій риболовлі навіть новачкам. За допомогою унікального пристосування нудна рибалка може перетворитися на справжній активний відпочинок і навіть змагання.

Пристрій і принцип роботи мережі

Найбільш поширеними видами даних пасток є іспанка і американка. Зрозуміти, яка кастингові мережу краще, можна розібравшись в їх пристрої.

  1. Конструктивно американка представляє собою круглу рибальську мережу, краю полотна якої обмежені спеціальним канатом з вбудованими грузилами, посадженими через невеликі проміжки. Через всю снасть проходять стропи і виводяться наверх через вузьке кільце. Після кільця стропи з'єднуються і фіксуються на міцному, довгому шнурі. При натягуванні броскового шнура стропи загортають всередину нижній край сіткового полотна таким чином, що утворюється замкнутий простір у вигляді компактного мішка.
  2. Центральний шнур повинен бути плетеним, досить товстим, щоб не травмувати руки, довжиною більш 4 м. На кінці шнура передбачена петля, за яку дістають снасть, а також страхують пастку, щоб не втратити в водоймі. В ідеалі, мережа повинна бути закріплена за статичну опору перед занедбаністю ..
  3. Іспанка відрізняється тим, що має по периметру своєрідні кишені, прикріплені до сіток. У ній вантажі розподілені не рівномірно, а дещо хаотично. При вийманні мережі рибалка натягує вантажний шнур і грузила сходяться до центру під дією сили, натягує його. Кишені утримують здобич.
  4. Яка ж кастингові мережу краще іспанка або американка, залежить від навичок рибалки і дна водойми. Якщо маєте справу з коряжистим нерівним дном, де є за що зачепитися мережі, то краще вибирати іспанку. Американку ж легше закидати і використовувати при рівному дні річки.
  5. Існує ще африканський тип даної снасті, який має схожу конструкцію, але дещо змінений під умови промислу. Всі види кастингових мереж відрізняються високою уловистостью.

Що впливає на результат?

При виборі важливо звертати увагу на товщину ниток сіткового полотна: так, чим тонше нитка, тим краще вона утримає рибу. Також важливими параметрами є розмір і тоне здатність вироби. Новачкам буде складно впоратися з полотном великого діаметра, тому починати варто з мережі розміром до 1,5 м. Однак слід пам'ятати, що радіус мережі повинен бути не менше передбачуваної глибини закидання.

Потопаюча здатність має важливе значення для уловістость даної снасті і визначається такими факторами:

  • вага мережі;
  • діаметр волосіні;
  • розмір вічок.

На вагу мережі впливають грузила, виготовлені зі свинцю. Теоретично. На кожен метр радіусу полотна повинно припадати не менше 1 - 1,5 кг вантажу. При виборі матеріалу мережі, потрібно враховувати, що волосінь тоне швидше, ніж капрон і не вбирає воду. З іншого боку, при повторному занедбаності намоклий капрон буде теж досить важким і піде на дно швидше, хоча закидати мокру мережу буде непросто. Ще одна перевага Монофіламент нитки (жилки) - високий опір на розрив.

Парашут зі звичайним кільцем і з кільцем Фрісбі

Новинками галузі можна назвати мережі парашути з вбудованими алюмінієвими кільцями. В основу снасті вбудовується кільце, що представляє собою обмежувач, який допомагає рівномірно розподілити мережу при закиданні. При розкритті утворюється коло правильної форми, який падає на дно водойми, накриваючи при цьому рибу або зграї риб. Завдяки зручній формі, рибалка може отримати таку мережу з водойми самостійно.

Алюміній - вдалий вибір для кільця, так як він не дуже важкий і схильний до корозії. Не варто вибирати дешеві китайські мережі з кільцем, так як в них використовуються більш дешеві матеріали.

Яка кастингові мережу краще з кільцем або без, залежить від досвіду рибалки. Наприклад, новачкам буде легше саме з такою снастю, так як вона відрізняється простотою у використанні, вимагає мінімум часу на підготовку до чергового закидання. Також не має значення, якого зросту рибалка, а купол мережі розкривається навіть при сильному вітрі.

Кільце Фрісбі це кільце особливої ​​форми, виконане з морозостійкого пластика, має вигнуті спиці (24 шт.). Їм оснащуються американки. Через спиці попарно протягується стропи таким чином, щоб кільце вільно переміщалися усередині мережі. При закиданні снасті кільце рухається від купола до центру пастки, допомагаючи їй правильно і швидко розкритися.Закидання такої пастки не складе труднощів і може бути виконано навіть з човна: досить викинути її перед собою, скорегувавши траєкторію польоту. Кільце гарантує рівний політ і рівномірне розкриття парашута, до того ж допомагає мережі швидше опуститися на дно. Таку мережу не потрібно розкручувати і прикладати великих зусиль, по суті, кільце все зробить за вас.

Купуючи кастингові мережу фрісбі, можна не побоюватися, що маєте недостатньо досвіду в поводженні з подібними пастками. Ця снасть - ідеальний вибір для новачка, який хоче змінити нудне сидіння на березі з вудкою на більш сучасну активну полювання.

Важливо враховувати, що в описі мереж вказується їх радіус в максимально розтягнутому стані, добитися якого досить складно.

Де купити?

В інтернет-магазині ZvZ можна не тільки купити будь-який вид кастингові мережі, а й замовити виготовлення будь-яких снастей по ваших розмірах. Наші досвідчені майстри можуть виготовити мережі з капронової нитки і плетеної жилки діаметром 0,18 мм в три плетіння. При виготовленні будуть враховані всі ваші параметри і побажання щодо розміру вічка, матеріалу і самого полотна. Вартість і терміни виготовлення обумовлюються в індивідуальному порядку з менеджером.

Ми доставимо вашу покупку в будь-який регіон України швидко і дбайливо.

01.04.2018 23:02:59
2
24752