Бредень рибальський - найкраща снасть для свого ставка
Каталог: Бредені, неводи, волоки
Бредень є невеликою рибальською снастю, яку на двох дерев'яних волокушах (або жердинах, шкапах) тягнуть за собою рибаки, що йдуть бродом. Найменування пристосування походить від слова «брести». Часто ще снасть називають волоком від дієслова «волочити».
Використання бреднів в більшості сучасних держав, в т. ч. і в Україні, обмежена на законодавчому рівні. Дозволено застосовувати снасті тільки з метою промислового лову, а також власникам ставків, рибних господарств, які офіційно розводять рибу для подальшого продажу. Якщо рибак-любитель вирішить скористатися дании пристосуванням в природному водоймищі, його дії будуть кваліфіковані як браконьєрство, за яке послідує відповідна міра покарання.
Волок прийнято вважати ідеальним знаряддям лову для невеликих приватних ставків. Пов'язано це, перш за все, з тим, що його легко виготовити під конкретний водойм за індивідуальним замовленням. Майстер врахує параметри ставка, різновид розводимої в ньому риби, умови лову і зробить снасть відповідної висоти, довжини, з необхідою вагою вантажив, діаметром вічка, товщиною нитки. Такий виріб при правильному догляді і зберіганні зможе прослужити довгий час без пошкоджень.
Конструктивні особливості
Рибальська снасть складається з двох підбір - верхньої і нижньої, на які посаджено сітне полотно. По центру знаходиться конусоподібна або клиновидна кишеня - т. зв. матня, у якій діаметр вічка часто менше, ніж на крилах. Таким чином, у видобутку немає можливості вислизнути на волю з пастки.
Нижню підбору роблять на 10% коротше, ніж верхню. Завдяки такому конструктивному рішенню вдається при витягуванні центральній частині волока «підрізати» ще не потрапившу в матню рибу, перегороджуючи їй шлях для відступу. До жердинах (волокуші або шкапи) знаряддя лову прикріплено за допомогою міцних мотузок.
Наплавні і вантажні шнури оснащені поплавками і грузила відповідно. Вони повинні врівноважувати один одного, щоб снасть ідеально трималася на плаву, чи не перекосилась, не спливала повністю на поверхню водойми і не йшла на дно.
Щоб визначити розмір осередку сітне полотна, фахівці використовують класифікацію, яку ще в 1923 р розробив і запропонував російський вчений Ф. І. Баранов:
- при вилові широкої риби діаметр вічка повинен бути в 5 разів менше, ніж довжина однієї потенційної здобичі;
- при вилові середньої риби - в 6,5 рази;
- при вилові вузької риби - в 10 разів.
По довжині ж брудні бувають різні. Ця характеристика варіюється в діапазоні від 10 до 100 м. Висота коливається в межах 1,4-3 м.
Матеріали, використовувані для виготовлення
Для створення стандартних бреднів застосовують капроновое сітне товщиною 0,8 мм, міцне на розрив. Для більш масштабних снастей, призначених для вилову великих різновидів риби, беруть нитку товщиною 1-1,2 мм, яка коштує трохи дорожче.
Поплавці встановлюють великі, виготовлені з пінопласту білого кольору. Їх спеціально не фарбують, оскільки яскраві білі предмети добре відлякують видобуток, який постійно намагається перестрибнути через верхню підбору, щоб врятуватися від пастки. Грузила для волоків виготовлені зі свинцю.
Як використовується снасть?
Бредень рибальський є заводною снастю. Це означає, що його заводять у водойму і натаскують на рибу вбрід, не використовуючи при цьому човнів. Зимова ловля риби за допомогою волоків здійснюється досить рідко - тільки на незамерзаючих річках і виключно в період відлиги, коли встановлюються «плюсові» температури повітря. Також брудні можна використовувати для лову раків, заходячи в водойму, протягуючи снасть за певною його ділянкою, рухаючись в сторону берега.
За своєю конструкцією волоки подібні неводам, але ці два поняття не є синонімічні. Справа в тому, що способи застосування у них різні. Невід, на відміну від бредені, являє собою закидною снастю - його закидають у воду з човна, а потім витягують на берег. Використовується він і для риболовлі в зимову пору року. Якщо водойма замерзла, можна витягнути невід на лід.
Бредень, довжина якого перевищує 30 м, складно тягнути за класичною технологією. Особливо проблематично це робити на приглубних місцях: зі збільшенням глибини рибаку доводиться прикладати все більше і більше зусиль до знаряддя лову, щоб витягнути здобич. У зв'язку з цим особливо довгі волоки застосовуються переважно при облові маленьких ставків, в яких розводять карасів. Рибалки при цьому переміщаються не по водоймі вбрід, а по березі. Цей варіант лову оптимальний для осінньої пори, коли рослинність в воді опадає. Також берега повинні бути чистими, без затоплених ділянок.
Якщо снасть використовується на протязі, на самий край матні прикріплюють свинцевий важок, мінімальна вага якого становить 200 м Цей прийом допоможе запобігти вивертання кишені навиворіт під час проводки бредні за течією вниз.
Як доглядати за знаряддям лову?
Відомо, що правильна експлуатація будь-якої рибальської снасті є за балкою тривалого терміну її служби. Тому важливо ретельно очищати волок від водної рослинності, вимивати від бруду під проточною водою. Сушити знаряддя лову під прямими сонячними променями не рекомендується. Для цього краще знайти затінене і добре продуваєме місце.
Де придбати снасть?
Якщо ви збираєтеся купити бредень, пропонуємо вам вивчити асортимент, представлений на сторінках каталогу інтернет-магазину ЗВЗ. У нас є різні варіації пристосувань від перевірених часом і досвідом багатьох задоволених користувачів виробників.
Інтернет-магазин підтримує демократичну цінову політику. Співпрацюючи з ЗВЗ, вам не доведеться переплачувати ні за бренд, ні за логістику.
Доставка товарів можлива в усі регіони країни «Нової поштою».
Звертайтеся за телефоном до консультантів, вони допоможуть вибрати відповідну снасть.