Любителям рибної ловлі відомо - від якості, зручності амуніції залежить комфорт риболовлі. Для гарного улову, потрібно іноді повністю занурюватися в воду, риболовля не обмежується весняно-літнім сезоном, про спеціальні чоботях потрібно подбати заздалегідь.
Для риболовлі в будь-якому сезоні рекомендується купити гумові чоботи. Називаються вони заброднікамі, Бродні, Болотников. Популярні сьогодні вейдерси - спеціальні напівкомбінезони, які замінять одночасно штани, рибальські чоботи. Правильний підбір взуття передбачає орієнтацію в її різновидах, сезонності, місці використання та якість матеріалів.
Перш ніж купити гумові чоботи для рибного лову, слід визначитися з умовами їх використання. Різні види Болотников відрізняються:
Не можна ставитися до рибальського взуття несерйозно. Чоботи допоможуть комфорту рибалки в умовах берега, води, холоду, спеки.
Пошук черевик для лову обов'язково повинен враховувати сезонність. Теплоизолирующий ефект рибальського взуття не універсальний, паритися влітку або мерзнути взимку в одних чоботях абсолютно не допустимо. Підбирати пару черевиків необхідно за розміром, індивідуальним особливостям стопи, чоботи не зможуть розноситися через особливості матеріалів, що застосовуються для їх виробництва. Якщо доведеться добу провести в незручному взутті, наступна рибалка може не відбутися. Важливо передбачити фіксацію чобіт на гомілкостопі, наявність амортизаційних накладок, захист проти гострих предметів, що знаходяться в траві, водоймі, болотистій місцевості.
Будова самого взуття повинно мати особливості. Краще носиться багатошарова підошва, яка складається з шару стійкою стирається гуми в зоні протектора, пружного демпферного шару, щільного шару для захисту стопи. Твердість п'яткової, шкарпетки зон повинна бути максимальною, зони страждають від ударів каменів, порізів склом, коли рибалка уважно стежить за вудкою, рухається уздовж берега.
Важливим критерієм є водонепроникність взуття для риболовлі. Тут варто підбирати моделі з вологовідштовхувальним просоченням, мембранні матеріали, поверхня, яка не пропускає воду всередину чобота, але відмінно випускає її назовні при випадковому попаданні. При виборі рибальських чобіт варто врахувати температуру води, якщо вибирається модель для забродних лову, тривалість передбачуваної риболовлі. Так-же для риболовлі використовуються наступні види взуття: берци, черевики і кросівки.
Вейдерси і заброднікі виконують з різних матеріалів. Для вейдерсов важливим є фактор товщини використовуваної тканини - чим вона тонша, тим легше, зручніше носити напівкомбінезон. Занадто тонкі матеріали легко пошкоджуються, тому важливим моментом для виробника є пошук балансу при виборі матеріалів.
Болотники зазвичай складаються з верхньої і нижньої частин. Верхня являє собою надставку для закріплення чобота на поясі за допомогою лямок. Нижня частина - це сам чобіт. Матеріали обох частин визначають якість шкарпетки вироби. Найбільш популярними матеріалами для нижньої частини виступають:
Надставка виготовляється з:
Різні поєднання застосовуваних тканин, з яких можна купити гумові чоботи для рибного лову, визначають зручність, якість їх шкарпетки.
Матеріал полівінілхлорид (ПВХ) є сучасною версією гуми (каучуку), раніше використовувалася для виготовлення рибальського взуття. Функціонально ПВХ повністю аналогічний звичайній гумі. Величезним плюсом взуття є непромокаемость, дешева вартість.
Полівінілхлорид в чоботях з ПВХ використовується для нижньої частини, надставка виконується з вінітола - ПВХ-тканини. Вінітол застосовується для виробництва надувних човнів. При виникненні будь-яких ушкоджень надставки взуття легко можна заклеювати, ремкомплекти для надувних човнів продають магазини.
Болотники, виконані з полівінілхлориду, використовуються влітку, коли дуже тепло. Навіть з теплими шкарпетками навесні-восени в них дуже холодно, оскільки ПВХ за аналогією з гумою має високу теплопровідність. Додатковим мінусом чобіт з ПВХ є їх велику вагу, в порівнянні з іншими забродами.
На відміну від чобіт для риболовлі, розглянутих вище, надставка цих Забродів виконується з нейлонової тканини. Нейлон має більшу еластичність, міцність і меншу вагу, ніж вінітол. Якісні рибальські чоботи шиють з корейського, чеського нейлону. Тканина може фарбуватися різними фарбами. Вінітол ж зустрічається тільки чорного або болотного кольору. Поширені Заброди з нейлоновими надставками забарвлення камуфляжу, їх вважають за краще мисливці, подібна взуття дозволяє легко залишатися непоміченими в природному середовищі. Вартість подібних чобіт трохи вище ціни Забродів з вінітолом.
Суцільнолита взуття для риболовлі зазвичай повністю виконується на основі полівінілхлориду. Суцільнолиті чоботи найміцніші, їх варто вибрати, якщо на риболовлі передбачається багато бродити в кущах, по кам'янистій, болотистій місцевості, де висока ймовірність зустрічі з камінням, палицями, стеклами.
Особливостями суцільнолитих гумових чобіт є велика вага виробу (рибалки відносять даний факт до мінусів), відсутність необхідності закріплення виробів на поясі - форму суцільнолиті черевики тримають за рахунок своєї товщини. Остання особливість є плюсом суцільнолитих рибальських черевик.
Етиленвінілацетат може служити основою рибальського взуття. Міцність етіленвінілацетатной взуття низька, але чоботи з ЕВА набагато легше, тепліше власних міцних аналогів, в деяких ситуаціях ЕВА-чоботи просто незамінні. Носять болотники, коли не передбачається багатогодинне ходіння по незнайомому березі. Якщо рибалці належить довго сидіти, вибір черевик з етиленвінілацетату буде правильним. Підошва взуття з ЕВА посилюється за допомогою вставки з пластика, що запобігає пошкодження при настанні на гострий предмет. Ряд пошкоджень ЕВА підлягає ремонту.
Плюси рибальських чобіт відчуваються, якщо довго доведеться стояти у холодній воді. Матеріал відмінно зберігає тепло всередині взуття. Додаткова оснащеність багатьох моделей хутряними вкладишами робить черевики теплими для холодної осені - ранньої весни.
Тепло в етіленвінілацетатной взуття буде при малій глибині водоймища. Нейлонова надставка не гріє аналогічно етіленвінілацетатной, вона має високу теплопровідність, тому при глибокої забродних ловлі подібна взуття абсолютно недоречна. Краще купити гумові чоботи для конкретного випадку риболовлі - легкі черевики з ЕВА з нейлоном, суцільнолиті ПВХ-вироби, теплі, надійні болотні етіленвінілацетатние чоботи з неопреном.
Неопрен має високі теплоізоляційні властивості, матеріал гріє ноги по аналоги з Етиленвінілацетат. Болотники з ЕВА і неопрена підійдуть в разі риболовлі в глибокій крижаній воді. Лише влітку амуніція принесе дискомфорт завдяки спеці, в інші сезони неопреновим-етіленвінілацетатние черевики є універсальною рибальського взуттям. Варто врахувати, вибираючи подібну модель, - неопрен повинен мати товщину 3-5 міліметрів для забезпечення високих теплоізолюючих властивостей.
Сучасні виробники пропонують на ринок моделі Болотников з мембранної тканини, здатної пропускати воду назовні, не впускаючи її всередину виробів. Ціна таких чобіт досить висока, вибирати їх слід обережно. Для забезпечення заявлених ефектів підходить далеко не кожна мембрана. Велика кількість виробів випускається з невідповідного матеріалу. Існує ризик купити протікає взуття. При виборі даного виду Болотников краще зупинитися на перевірених брендах з хорошою репутацією.
Професійний мисливець або рибалка повинен підібрати собі амуніцію, в залежності від обставин її використання. Правильний підбір гарантує, що будь-який спорт або активне проведення часу на повітрі в люті холоди принесе справжнє задоволення, людина не промокне, що не замерзне, придбані чоботи для риболовлі зможуть прослужити не один сезон.
Більше пропозицій в каталозі: Взуття для полювання та риболовлі