Вибір літнього костюма для полювання і риболовлі - на що звернути увагу?

  • Вибір літнього костюма для полювання і риболовлі - на що звернути увагу?

Каталог: Літні костюми

Літній костюм для полювання і риболовлі річ універсальна, адже його можна використовувати для будь-яких видів активного відпочинку в теплий сезон. Він легкий, не сковує рухів, практичний. Важливий параметр - невибагливість у догляді, адже часто літня рибалка або полювання затягуються на кілька днів. Так як влітку особливої ​​вимогливості до захисту від негативних погодних умов немає - костюм може бути виготовлений з натуральних матеріалів.

Особливі вимоги до літньої екіпіровки

Літній костюм для полювання і риболовлі також повинен відповідати ряду вимог, а саме:

  • Використання високоякісного матеріалу, просоченого спеціальними складами, володіє гігроскопічними функціями.
  • Наявність великої кількості містких кишень.
  • Проста конструкція одягу, рухи в ній повинні бути вільними.
  • Висока якість виготовлення - це гарантує довгострокове використання.
  • Шнурки, блискавки, липучки - все це допомагає впоратися з опадами, вітром.
  • На ліктях і колінах посилені ділянки. Це оберігає від попадання до тіла вітру, вологи.
  • Простота в догляді, презентабельний зовнішній вигляд.

Що стосується кольорів, то тут все залежить від конкретної місцевості, куди в ньому планується відправлятися. Універсальне рішення - камуфляжне забарвлення в тому з рослинністю допоможе загубитися.

Матеріал

Літній костюм для полювання і риболовлі варто вибирати виходячи з ряду критерієм, які актуальні незважаючи на сезонність і цільове використання. Конкретні вимоги до матеріалу пошиття:

  • Еластичність. Риболовля чи полювання - не має значення, в будь-якому випадку без активних рухів не обходиться.
  • Щільність. Все ж навіть влітку можна бути вітряно, особливо біля води, тому костюм повинен бути щільним.
  • Міцність. Переміщення в лісі або звернення з гачками для риболовлі - все це пов'язано з підвищеним ризиком пошкодити одяг.
  • Вільний крій. Знову ж - ніщо не повинно сковувати рухи, в тому числі занадто облягаючий крій.
  • Бактерицидність.

Якщо говорити про конкретні матеріали, то це:

  • Тканина Алова. Синтетична, складається з поліестерових волокон, на виворітній стороні матерії нанесено водовідштовхувальне покриття. Воно дає водонепроникність і відмінну паропроникність. Тканина Алова приємна на дотик.
  • Бавовняні тканини з водовідштовхувальним просоченням. У них відмінні гігроскопічні властивості, приємні на дотик. З недоліків - низька зносостійкість. Тобто при активному використанні річного костюма для полювання і риболовлі з такого матеріалу вистачить на кілька сезонів.
  • Дуплекс. Найчастіше використовується для мисливських костюмів, так як вона зовсім не шарудить. Ступінь захисту від вологи середня, від вітру висока. Зворотний бік, який продубльований трикотажним полотном, приємний до тіла.
  • Ріпстоп. Особливість цієї матерії в тому, що в неї введені нитки посилення, які перетинають один одного в плетінні. Це дуже зносостійка тканина, вона гігієнічна й приємна дотик.
  • Оксфорд. Міцна тканина з синтетичних волокон з особливо міцним плетінням. З вивороту наноситися поліуретанове покриття. Саме воно забезпечує водонепроникність, не дає накопичуватися бруду між волокнами.
  • Таслан. Сучасна поліамидна матерія, що має оригінальну структуру, пористе водостійке покриття зсередини. Таслан відрізняється стійкістю до тертя і багаторазових вигинів.
  • Сумішеві. Вона складається з синтетичних волокон приблизно на 60% і на 40% з натуральних компонентів. У таких тканинах вдається поєднувати комфорт носіння і зносостійкість.

Комплектація

Літній костюм для полювання і риболовлі може комплектуватися по-різному в залежності від цілей використання. Всі варіанти комплектів:

  • Штани. Це можуть бути класичні з високою посадкою на талії. Іноді виробники навіть для літа пропонують напівкомбінезони. Це досить зручне рішення. Найважливіша вимога, яка висувається до літніх штанів в костюмі - це просторість. Для самих просторих моделей можна використовувати підтяжки.
  • Напівкомбінезон. Він має ряд позитивних якостей - серед таких кращий захист від вітру.
  • Куртка. Захищає від опадів, вітру, комах. Найчастіше має капюшон.
  • Жилет. У нього особливих захисних функцій немає, але є багато кишень. Саме в них вдасться розмістити рибальські або мисливські приналежності. Для літа - саме те - спинка з сітки.

Крім зазначеної вище комплектації можуть бути інші варіанти. Так літній костюм для полювання і риболовлі може бути своєрідним трансформером. Більш це прийнятно саме для рибальських костюмів. На брюках і куртці присутні блискавки, за допомогою яких можна зробити бриджі / шорти або жилетку відповідно.

Костюми шиються з тканин, які мають властивості терморегуляції. Такі зручні, адже навіть якщо модель повністю закрита - з довгими рукавами і штанинами, в ній не буде жарко. Що особливо актуально для риболовлі - можна не переживати про сонцезахисні засоби - костюм не пропускає УФ-промені.

Критерії якісного літнього костюма

Літній костюм для охоти ​​і риболовлі повинен відповідати багатьом вимогам. Про тканини вже багато сказано і головне вона повинна не пропускати вологу. Навіть влітку, коли на вулиці тепло знаходиться в мокрому одязі не дуже приємно. Варто приділити увагу конструкції, пошиття. Він повинен бути таким, щоб не сковувати рухи.

Висока якість пошиття визначає надійність і довговічність. Тут особливо важлива якість швів і обробка їх спеціальними клейовими складами. Кишень потрібно багато зі зручним розміщенням та комфортними застібками. Липучки, кнопки, магнітні застібки.

Зручності додасть такий елемент як затягується шнур. Вони повинні бути на талії і внизу куртки. З огляду на, що в процесі доводиться присідати, часто згинати руки, то корисним стане посилення (прошивка або ущільнення додатковим шаром матеріалу) на ліктях і колінах.

Експрес-поради щодо вибору

Досвідчені рибаки діляться порадами, як вибрати літній костюм для полювання і риболовлі:

  • Літній комплект повинен швидко сохнути. Навіть при намоканні НЕ буде дискомфорту у рибака.
  • Підбирайте модель за розміром. Занадто маленький - сковує рухи, великий - сповзає і заважає процесу риболовлі або полюванню. Щоб не помилитися, при покупці в інтернеті слід уважно вивчати таблиці розмірів і підбирати відповідну модель по її параметрам.
  • Забарвлення - малопомітне. Щоб вона зливалася з навколишньою природою. Для правильного вибору варто враховувати характеристики місцевості і конкретного виду заняття.
  • Легкість. Комплект повинен бути легким, адже саме рибальське спорядження досить важке.

Правильний догляд

Річному костюму для полювання і риболовлі, як і будь-який інший одязі потрібен правильний догляд. Якщо костюм зшитий з мембранної тканини, то прати його в машинці не можна, тільки вручну і з використанням спеціального засобу. Подібний одяг потрібно зберігати подалі від сонячних променів, у вертикальному положенні. Звичайно після полювання або риболовлі від забруднень - піску, землі - поверхня костюма слід очистити.

Для інших типів тканин - прання після кожного використання прийнятне, якщо інше не вказано на етикетці.

01.09.2019 09:13:33
0
1688