Як правильно ремонтувати човен або інші вироби з ПВХ тканини
Каталог: Клея і латки для ремонту човнів
Ремонт різноманітних виробів з ПВХ проводити не складно, якщо мати під рукою відповідні витратні матеріали. Чітка і зрозуміла інструкція до кожного клею і латці допоможуть повернути цілісність човна, матраца, надувній гірці і будь-якого іншого виробу з гуми або полівінілхлориду.
Види пошкодження ПВХ виробів
Хоча існує багато виробів з полівінілхлориду, виходять вони з ладу по трьох основним причин:
- Прокол. Якщо говорити про човен, то найчастіше під час риболовлі він страждає від проколу гачком. Інші вироби просто від неакуратного поводження з колючим предметом. Часом характерні пошкодження наносяться недопалком сигарети.
- Порізи, рвана діра. Часто в вітчизняних водоймах можна наштовхнутися в буквальному сенсі на арматуру, прути, які стирчать з дна. Від подібних ушкоджень не застраховані і надувні гірки, коли їх установка здійснюється в невідповідному місці.
- Поломка клапана. Найчастіше проблема в надмірному механічному впливі на нього. Навіть просто наступивши на нього можна пошкодити даний елемент.
Порада! Побачити поломку не завжди дуже легко, адже мікропрокол неозброєним оком важко помітити. Для цього варто занурити човен у воду або нанести на неї мильний розчин. І в першому і в другому випадку вдасться виявити виходять бульбашки повітря в місці пошкодження.
Як вибирати клей
З кожним човном або іншим великим виробом з ПВХ тканини завжди поставляється ремкомплект для швидкого відновлення цілісності. Але клей часто швидше витрачається, ніж латки або просто приходить в непридатність. А саме від клею залежить, наскільки міцно буде закрите пошкодження. Підбирати клей потрібно за такими параметрами:
- Створення міцного, водонепроникного шва.
- Стійкість до статичних і динамічних навантажень, які піддаються всі вироби з ПВХ тканини.
- Термічна стійкість. Латка, закріплена клеєм не повинна розлізтися взимку під час зберігання і влітку при високих температурах.
- Достатня еластичність.
У нашому асортименті є клейові склади, що відповідають всім цим вимогам.
Що ми пропонуємо?
ПВХ тканина сьогодні використовується для виготовлення великої кількості надувних виробів для риболовлі, купання в річці, на море і для інших розваг. Рано чи пізно ремонт буде потрібен будь-якому виробу, тому клей і латки - це обов'язковий витратний матеріал, який повинен бути завжди під рукою.
Ми пропонуємо великий асортимент товарів для ремонту ПВХ тканини. За допомогою запропонованих у нас клеїв і латок вдасться відновити цілісність поверхні:
- Надувного човна.
- ПВХ «шкури» каяка.
- ПВХ тенту.
- Надувних атракціонів.
- Матраців.
- Будь-яких інших виробів з ПВХ та гуми.
Клея, запропоновані у нас перевірені роками, тому не виникає сумнівів їх дієвості в боротьбі з проколами і розривами на надувному виробі. Основний аргумент для нас - простота використання в будь-яких умовах. Працюючи чітко за інструкцією, ви точно зможете відремонтувати ваш човен або відновити атракціон.
Якщо говорити про асортимент клеїв для ПВХ тканини, то у нас запропоновані:
- Харківський клей від «Хімконтакт». Використовується багатьма виробниками для склеювання виробів з ПВХ.
- Затверджувач клею «Десмокол» від компанії зі світовим ім'ям «Байєр». Допомагає в ремонті виробів з поліуретану. При роботі з ПВХ тканиною необхідно додавати стабілізуючу присадку «Десмодур». «Десмокол» успішно використовується для протекції клейового шва при необхідності створити його в важкодоступному місці.
- Готові ремкомплекти від різних виробників, в яких є все необхідне для відновлення цілісності покриття.
Не тільки лагодити, але і створювати
Крім різних клеїв, латок і інших витратних матеріалів для ремонту ПВХ виробів ми готові запропонувати все необхідне для побудови човна своїми руками. Зазначені клеї, затверджувачі можуть використовуватися також успішно для створення човна підходящого під ваші потреби.
У продажу є ПВХ тканина шириною 102 см і щільністю 950 грам на метр квадратний. Виробник компанія Valmex. Це світовий лідер серед виробників постачають на ринок пвх полотна.
Особливості ремонту
Купивши все необхідне для ремонту можна приступати до нього вивчивши інструкцію комплекту. Але є певні тонкощі відновлення цілісності ПВХ тканини в залежності від типу пошкодження.
Але в першу чергу, потрібно підготувати поверхню. Послідовність дій:
- Очистити від забруднень і висушити місце проколу, порізу.
- Оброблену ділянку з невеликим запасом пройти наждачкою з дрібним зерном і знежирити.
- Розправити ремонтуючий шматок і підкласти під нього дошку, фанеру або розташувати на будь-якій рівній поверхні.
- Позначити за допомогою маркера розташування майбутньої заплатки.
Тепер конкретно по видах ушкоджень. Прожиг або прокол ремонтується латкою, яка за розмірами на 2-3 см більше пошкодження. Форма заплатки - коло, овал, не допускаються будь-які гострокутні варіанти. Латочку слід очистити і знежирити, так само як і поверхню ПВХ.Після чого наклеїти її.
Якщо прокол великий, то алгоритм буде таким самим, але латочок потрібно 2. Для поліпшення результату після приклеювання однієї і повного її висихання створюється ще одна розміром на 2-3 см більше, ніж перша.
Порізи і рвані отвори вимагають ще більшої уваги. Загальний алгоритм підготовки такої ж, але ось закріплювати латку потрібно з зовнішньої і внутрішньої сторони. Пошкодження попередньо зшивається міцними нитками.
Способи склеювання
При роботі з ПВХ тканиною можна використовувати такі способи склейки:
- На пошкоджену ділянку нанести клей і через пару хвилин прикласти і притиснути латку до цього місця. Підходить для використання в похідних умовах.
- Нанести клей на латку і пошкоджену ділянку, залишити на 10-15 хвилин. Нанести ще один шар клею і дати йому підсохнути до стану, щоб він злегка прилипав до пальців. Розмістити латочку на пошкоджену ділянку і прокатати валиком.
Вибирайте якісні клеї і працюйте з ними по інструкції тоді результат гарантований.