Види насосів для човнів

  • Види насосів для човнів

Каталог: Насоси, електронасоси

Рано чи пізно власник придбаного плавзасобу почне цікавитися досить поширеним питанням: який насос для човна найкраще придбати і, якому виробникові віддати перевагу?

Величезна різноманітність таких моделей може заплутати не тільки новачків, а й професіоналів. Для цього слід детально розібратися, які насоси існують і в чому полягають їх основні характеристики.

Серед механічних типів виділяють ножні і ручні моделі. Розглянемо кожен з представлених варіантів більш детально.

Особливості ножних насосів

Такий вид вважається одним з найбільш поширених і найбільш затребуваних серед більшості рибаків. Ножна модель дозволяє за короткий проміжок часу накачати плавзасіб. Обсяг варіюється від 3 до 7,5 літрів і відрізняється досить тривалим терміном служби.

Представлений насос для накачування човна може бути виготовлений з кількох можливих матеріалів - фанера або пластик. Кожен з цих матеріалів має власний набір переваг. Пластик відрізняється наступними перевагами:

  • Пластикові моделі мають естетичний зовнішній вигляд і не втрачають своїх характеристик при будь-яких погодних умовах.
  • Ці вироби відмінно підійдуть для невеликих плавзасобів, коли важливо враховувати компактні габарити і відносно невелика вага.

Недоліки цих насосів в наступному:

  • Пластик не довговічний і з часом, в місці, де на нього тиснуть ногою, утворюється тріщина.
  • Такі моделі не використовують в парі з потужними пружинами, які здатні під своїм тиском зменшувати термін служби цих виробів.
  • Згодом в насосах зношується ПВХ кожух, який починає поступово труїти повітря.

Моделі, виконані з фанери, також мають значні плюси:

  • Фанера - це більш довговічний і високоміцний матеріал.
  • Такі моделі доповнені більш потужними пружинами, які відкривають пристрій: чим потужніша пружина, тим швидше насос може набирати повітря і накачувати плавзасіб. Така особливість відчувається при температурі повітря до 10 градусів, коли кожух на насосі з ПВХ твердне і запобігає роботі пристрою в цілому.

Серед представлених фанерних насосів варто відзначити один важливий недолік: фанерні моделі не рекомендується використовувати в умовах підвищеної вологості. В іншому випадку, такі пристрої вийдуть з ладу набагато швидше, ніж пластикові.

Характеристики ручних насосів

Розглядаючи популярні види насосів для човнів, просто неможливо не відзначити ще один не менш популярний вид - це ручна модель, здатна розвивати тиск 800 mbar і навіть більше. Такі моделі характеризують подвійну дію: робочий хід здійснюється за допомогою натискання на шток вниз або ж за допомогою піднімання його вгору, використовуючи при цьому спеціальні ручки.

Досвідчені рибаки відзначають, що накачувати човен ПВХ таким насосом досить складно. Крім того, такі пристрої мають значні розміри і велику вагу.

Ручні насоси не укомплектовуються додатково індикатором тиску. Їх єдина перевага полягає в тому, що власник плавзасобу зможе накачати собі відмінну мускулатуру і без походів в тренажерний зал. Наприклад, човен, довжина якого варіюється від 3 до 3,5 метрів, можна накачати за 6-10 хвилин.

Тому для максимальної зручності більшість рибаків віддають перевагу ножним моделям. Крім того, зараз такі моделі дуже часто доповнюють камерою високого тиску. Це потрібно для якісного накачування надувного дна «Air-Deck».

06.06.2018 23:49:09
0
3376