Парашут рибальський або кастингова сітка
Каталог: Кастингові сітки
Кастингові сітки відомі рибакам з давніх часів, однак в останні роки вони отримали нове життя і стали дуже популярними серед любителів рибного промислу. І справа не стільки у високій уловистості даної снасті, а скоріше в спортивному інтересі: техніку використання кастингові сітки не так просто освоїти і можна нескінченно довго відточувати. Рибаки-спортсмени сприймають таку риболовлю, як особливий вид спорту, пов'язаний з азартом і майстерністю.
Рибалку з кастинговою сіткою від традиційної відрізняє те, що вона не є пасивною, як при занедбаності традиційних сіток, а всі маніпуляції виконуються вручну. Крім того, даний вид риболовлі по праву називається найефектнішим і красивим. Рибак робить помах і моток мотузок трансформується в ідеально рівне коло, а через кілька хвилин з води з'являється мішок видобутку.
Види сіток
Завдяки способу закидання кастингова сітка стала називатися парашутом. Візуально вона має вигляд кола з полотна сітки, по краях якого навішені грузила. Після приземлення на поверхню водної гладі грузила затягують сітку на дно, при цьому центр сіткового полотна залишається на плаву. При ловлі риби на парашут видобуток, накритий сіткою, виявляється в пастці і не може вибратися. Рибак різким і точним рухом стягує краї і виймає видобуток в пастці, що нагадує мішок.
В даний час в Україні використовують такі види рибальських парашутів:
- американка;
- іспанка.
Основна відмінність американки в тому, що свинцеві грузила рівномірно навішені по периметру полотна сітки, а з центральної точки підв'язані стропи. При підтягуванні строп за допомогою петлі сітка стягується, утворюючи мішок.
Відмінність іспанської сітки в тому, що вона не передбачає строп. При її витягуванні грузила збираються до центру під дією сили тяги шнура, а риба залишається в кишенях, нав'язаних по всій площі полотна.
Сітнеполотно виготовляють з міцної ліски, яка забезпечує м'якість і міцність виробу одночасно.
Неможливо однозначно відповісти на питання, яка кастингова сітка краще. Тим не менш з американкою управлятися дещо легше, і вона дає можливість отримати більш багатий улов.
При виборі кастингові сітки потрібно враховувати:
- рибу якого розміру передбачається ловити;
- середню глибину водойму і особливості дна.
З цією інформацією потрібно зіставити розмір вічка, висоту сітки, діаметр нитки, матеріал сітки.
Як закидати сітку
Існує багато оригінальних способів закидання сітки-парашута. Якщо снасть має діаметр до 1,5 метрів, то в процесі закидання рибак накидає сітку, утримуючи її верхній край. Послідовність дій буде такою:
- зібрати в руках вантажний шнур, склавши його в петлі;
- намотати сітку, щоб залишився вільний край не більше 40 см;
- одним точним рухом викинути сітку.
Важливо стежити за станом шнура: якщо він заплутається або зачепиться, то якісного кидка не вийде.
Сітки більшого діаметра потрібно навчитися складати певним чином перед тим, як кидати рибальський парашут:
- зібрати сітку в руку, контролюючи, щоб вона не була перекрученою;
- розкрутити і викинути сітку певним чином, щоб забезпечити максимальне розкриття;
- сітка, розкрившись в польоті, накриє максимально можливу ділянку водойми.
Щоб збільшити силу кидка необхідно розвернутися в процесі на 180 градусів. Щоб досконало освоїти техніку закидання сітки-парашута необхідно регулярно практикуватися. Щоб не втратити сітку, необхідно закріпити її на поясі карабіном перед початком використання.
Як правильно вибрати місце для риболовлі
Вибираючи місце для риболовлі з парашутом важливо дізнатися стан дна. Якщо на дні є камені, корчі і затоплені якоря, то при зачепі сіткового полотна доведеться пірнати, щоб відчепити її. Також слід уникати області швидкої течії і місця з буйною рослинністю.
При лові з берега варто уникати місць з кущами і деревами. Щоб уникнути пошкодження снасті варто вибирати знайому місцевість.
Переваги лову риби на парашут
Вибираючи снасть-парашут для промислу, рибак отримує такі переваги:
- риба не отримує ушкоджень, тому що не заковтує наживку і не встигає заснути в сітках. Це важливо для спортивної риболовлі, коли улов відпускають;
- сітка не покриває велику ділянку водойми, а значить не може виловити багато риби;
- снасть зафіксована, а значить не може бути загублена в водоймі;
- за допомогою кастингової сітки можна ловити як велику рибу, так і живця для подальшої риболовлі.
Крім того ці знаряддя лову легкі, уловисті, а азарт, який виникає в процесі непорівнянний ні з чим.
Законодавчий аспект
Відповідно до Законів України аматорська та спортивна риболовля дозволена в будь-який час року, проте потрібно пам'ятати про заборони і обмеження. В Україні заборонено будь-який вилов риби в періоди нересту і закритою навігації. Також законом передбачено перелік місць, де заборонена рибалка, встановлена квота вилову на одного рибака. Слід пам'ятати, що за використання рибальських сіток та інших снастей їй в браконьєрських цілях рибаку загрожує особиста відповідальність, відповідно до законодавства України.
І хоча ловля риби сітками вважається браконьєрством, в деяких регіонах такий вид промислу дозволений із застереженням на розмір сіток. Для легалізації промислу можна купити ліцензію, ловити рибу на приватних водоймах, попередньо домовившись з їх власниками.
В даний час кастингові сітки відносять до спортивних, а не браконьєрських снастей, і лов ними не заборонений. Однак правила любительського і спортивного лову діють на всіх рибаків без винятку, а їх порушення називається браконьєрством.
Якщо ви перебуваєте в стадії пошуку відповідної кастингової сітки, то зверніться в інтернет магазин ЗВЗ. Тут ви знайдете різні варіанти готових виробів, а також зможете замовити виготовлення сіток за своїми особистими уподобаннями. Ми працюємо з надійними виробниками і гарантуємо краще співвідношення ціна / якість.