Демісезонний костюм для полювання - рекомендації

  • Демісезонний костюм для полювання - рекомендації

Каталог: Демісезонний костюм для полювання

Мисливський костюм на весну і осінь вибрати чи не найскладніше. В цей період року може бути як дуже тепло, так і досить прохолодно. До уваги любителів активного відпочинку на полюванні чи риболовлі, детальний алгоритм вибору і слушні поради від експертів.

Чи потрібен костюм?

Пам'ятайте, що звичайний одяг, який ви носите кожен день для полювання не підходить. Основний момент - він просто не розрахована на сильні навантаження. Наприклад, куртка і джинси навряд чи витримають пробіжку по лісовому масиву, крізь кущі з гострими гілками. Вистежувати звіра доводиться і в дощ і в вітер. При цьому костюм повинен зберігати тепло.

У мисливського костюма є ряд особливостей, а головне з його допомогою вдається контролювати температуру тіла і зберігати тепло, виключивши переохолодження. Коротко про вимоги до такого одягу:

  • Зручний крій, анатомічний, що не сковує рухи.
  • Наявність вітрозахисних змійок, кишені з вологонепроникними клапанами.
  • Багато кишень на липучках, блискавках, ґудзиках.
  • Багатошарова структура тканини або мембрана.
  • Стягуючі гумки внизу куртки і на рукавах.
  • Забарвлення, максимально наближене до навколишнього середовища.

Кожен костюм - універсальний і проводиться під певну місцевість, її умови. Але є багато моментів, на які потрібно додатково звернути увагу.

Особливості демісезонних костюмів

Осінь-весна самий час для покупки нового демісезонного мисливського костюма. Повітря стає прохолоднішим, сонце вже не гріє. Натомість бавовняним моделям варто підібрати комплект з вовни або напіввовни.

Бажаним рішенням є посилені на колінах штани, низ їх повинен затягуватися шнурком. Чи не гумкою, а саме шнурком. Такий варіант зручно носити, як заправивши в чоботи, так і навипуск, затягнувши поверх черевика. З подібним обмундируванням, навіть потрапивши в яму з водою, черевик не зачерпне воду, з штанини вона стече на черевики, а не в них.

В якості верхнього одягу можна використовувати куртку з довгими рукавами. Оптимальна довжина - до середини стегна. І куртка і штани повинні бути оброблені водовідштовхувальним просоченням або пошиті з мембранної тканини. Вона не промокає і утримує необхідний баланс температур всередині. Подібна уніформа захищає від холоду і підвищеної вологості.

Секрет в деталях

Дійсно, мисливський костюм - це не просто одяг, а багато деталей, які створюють комфорт.

Кишені

Кишень повинно бути багато, а розташування їх зручним. Кращий варіант - по всій площі костюма. Особливо мисливці цінують накладні кишені з клапанами на грудях. У них зручно помістити свисток для пса, інші необхідні в процесі полювання предмети.

Інші важливі кишені:

  • Прогумовані з обох сторін.
  • Внутрішні. У них можна зручно зберігати документи або дуже цінні речі.

Санітарна кишеня - це деталь, про яку згадують занадто пізно. Блискавка позаду допомагає сходити в туалет, не знімаючи комбінезон повністю. Коли на вулиці осінь, весна або рання зима це дуже важливо. Саме використання санітарної кишені дозволить зберегти тепло і час.

Блискавка і застібки

На цю деталь не всі звертають належну увагу, але ж її справність дуже важлива. Вона повинна легко розстібатися і застібатися, не зачіпаючи при цьому шви. Це при покупці варто перевірити особисто. Важливий момент краще, якщо мисливський костюм буде на подвійний блискавки, особливо це актуально для куртки. Так вдасться розстібати її і зверху і знизу.

Обов'язковий момент - все блискавки прикриті клапанами, так вдасться уникнути пускання зайчиків, якщо все ж сонце вийде з-за хмар.

Не тільки блискавки використовуються в сучасних мисливських костюмах. Поширення отримали магнітні засувки, липучки, кнопки. Саме магнітні засувки впевнено витісняють інші варіанти - вони практичні і безшумні, нічого не здатне перешкодити їм закритися.

Звукові ефекти

Як відомо, мисливець повинен бути тихим, тому і мисливський костюм варто вибирати безшумний. Тканину потрібно обов'язково перевірити - вона не повинна:

  • Шарудіти.
  • Скрипіти.
  • Відбивати світло, навіть при намоканні.

Будь-які звуки або візуальні ефекти здатні налякати звіра і до нього просто не вдасться підібратися на потрібну для пострілу відстань.

Підбір маскувального костюма або навіщо потрібен камуфляж

Особливе значення приділяється маскування в лісі або будь-який інший місцевості для полювання. Вистежування вимагає, щоб мисливець не був виявленим раніше, ніж він сам вирішить це зробити. Мисливський костюм на міжсезоння може бути маскувальним або камуфляжним.

Зверніть увагу! Маскування і камуфляж - це не одне і те ж, перед цими видами костюмів стоять різні завдання.

Так маскувальні призначення для приховування факту присутності в тому чи іншому місці. Підбирається вона окремо під тип полювання, на забарвлення впливає:

  • Локація.
  • Сезон.
  • Час доби.

При полюванні на качку восени і на зайця взимку будуть потрібні абсолютно різні моделі. Та що вже говорити, навіть вирушаючи на літнє полювання в хвойний ліс потрібно підбирати окремий маскувальний костюм. Щоб досягти максимального ефекту і пересуватися по пересіченій місцевості інкогніто додатково використовуються штучні листя і трава.

Камуфляж - це військовий одяг і він далеко не завжди найкраще рішення для полювання. Справа в тому, що забарвлення такого типу має на увазі маскування на певній території від очей людини. В окремих локаціях і він підійде, але не завжди. При покупці такого костюма потрібно точно знати, в яку місцевість планується відправлятися для полювання.

Використовувані матеріали

Щоб мисливський костюм відповідав усім заявленим критеріям, він повинен бути пошитий зі спеціальної тканини. Найпоширеніші варіанти:

  • Намет. Найпростіше і перевірене рішення. Щільна, однорідна тканина, не відразу пропускає воду. Це 100% бавовна, іноді має синтетичні включення. Костюми з такого матеріалу можна додатково насичувати, тоді він отримає водовідштовхувальні властивості.
  • Алова. Сучасна тканина, що складається з синтетичних волокон. Полотно з виворітного боку покрито спеціальною вологовідштовхувальною мембранною плівкою. Вона не пропускає воду і холод всередину, але при цьому не дає спітніти.
  • Фліс. Приємний на дотик трикотажний матеріал. Може використовуватися як утеплюючий шар в демісезонних костюмах. З більш щільного флісу також шиють мисливські костюми. Переваги - швидко сохне, відводить зайву вологу, зберігає тепло, зносостійкий.

Правила догляду

Так як мисливський костюм шиється з особливих тканин, що мають водовідштовхувальні властивості за ними важливо правильно доглядати. Нехтування простими правилами призведе до втрати необхідних характеристик. Важливі моменти:

  • Прання тільки в зазначених на етикетці умовах - температура, віджимання, миючий засіб. Якщо особливих вказівок немає, то краще за все для прання використовувати 40% розчин мила.
  • За необхідності нанесення просочення, відштовхувальне вологу на тканину. Замінити її може натирання костюма воском.
  • Сушка не під прямими сонячними променями.

Як відомо, вибір мисливського костюма - це ціле мистецтво, але тепер дізнавшись основні рекомендації, впевнені у вас вийде підібрати кращий варіант.

31.07.2019 22:48:39
1
1933