Як вибрати костюм для зимової риболовлі
Код: 05593
Код: 05592
Код: 2716
Код: 05560
Код: 05562
Код: 05563
Код: 05333
Код: 0069
Каталог: Зимові костюмі
Фанати зимової риболовлі можуть годинами сидіти на найсильнішому морозі і гіпнотизувати поглядом поплавок, сподіваючись побачити бажану клювання, або бурити лунки з розлюченістю і невтомно. Виходячи з особливостей цієї розваги, дуже важливим моментом є правильний вибір одягу та взуття. Грамотно підібраний якісний костюм убереже рибалки від переохолодження та хвороб та збереже здоров'я, при цьому буде теплим, зручним та максимально комфортним.
Яким же має бути костюм для зимової риболовлі
Основна функція костюмів для зимової риболовлі – захист від морозу, вітру будь-якої сили та різних опадів. Дуже важливим є такий параметр, як повітропроникність. Пот і волога не повинні затримуватися на одязі, інакше це загрожує переохолодженням і застудою, до того ж рибалка відчуватиме постійний дискомфорт при носінні виробу. Водонепроникність має не менше значення. Адже взимку погода вкрай нестійка і костюм намокати не повинен.
Які матеріали використовуються для пошиття зимового костюма для риболовлі
Кілька десятиліть тому основними матеріалами для зимового екіпірування рибалки були плащівка і ватин як утеплювач. Плащівка не пропускає вологу, але й не дає тілу дихати, внаслідок чого одяг швидко намокає від поту. Ватин теплий, але дуже важкий матеріал, який важко носити цілий день. На щастя, прогрес не стоїть на місці, з'явились інноваційні тканини.
На сьогоднішній день найпопулярнішим матеріалом для зимової риболовлі є мембранна тканина. Слово мембрана перекладається буквально як перетинка. Це бар'єр, здатний утримувати одні речовини та пропускати інші.
Мембранне полотно буває наступних типів:
- Що має пористий шар;
- Має губчастий шар;
- Комбіноване.
Всі вони, звичайно ж, відрізняються між собою, але мають одну загальну для всіх властивість – затримують воду, а пар пропускають. Завдяки цьому одяг виходить зовні, що не промокається, але з паропропускною здатністю.
Розглянемо особливості основних видів мембранної тканини:
Таслан - в її основі нейлонові волокна з репсовим плетінням і просоченням, яке не пропускає вологу. Як мембрана використовується пористе покриття з поліуретану. Вода збирається краплями і стікає донизу, при цьому виріб залишається сухим.
Головні переваги таслану:
- Мала вага;
- Міцність та довговічність;
- Здатність пропускати пару та не пропускати воду;
- Теплоізоляція;
- Не потрібен особливий догляд;
- морозостійкість (витримує температуру до мінус 30);
- гіпоалергенність;
- Грязестійкість;
- Не видає шарудіння
Алова - ця тканина родом з Китаю і є бюджетним варіантом. Цей вид матеріалу легкий, тонкий та багатошаровий. Верхній шар необхідний захисту наступних шарів і складається з поліестерного трикотажу. Далі йде мембранний шар, що складається із полімерних матеріалів. Він може бути губчастим, пористим та вологозахисним.
Мембрану виготовляють трьома способами:
- Шляхом формування з розплавлених полімерів;
- Порошкоподібний або волокнистий матеріал спікається;
- Методом травлення чи розтягнення плівок.
Особливість мембрани в тому, що її мікропори набагато менші, ніж крапля, але більше, ніж молекула води. Саме з цієї причини тканина не промокає, але відводить пару. А спеціальне просочення у складі забезпечує відштовхування бруду. Верхній шар та мембрана з'єднані за допомогою тиску та високотемпературної технології.
Як утеплювач може виступати синтепон. Це синтетичний матеріал, що складається з поліефірних волокон, склеєних між собою, що створює додатковий об'єм.
Властивості синтепону:
- Чудова теплоізоляція;
- Добре тримає форму;
- Бюджетний варіант;
- Безпека та гіпоалергенність;
- Піддається будь-якому виду прання та прасування.
Останнім шаром у тканині алова може бути фліс. По суті, це замінник вовни із синтетичних матеріалів. Розробниками цього утеплювача є американські вчені, які отримали Нобелівську премію. Унікальність цього матеріалу полягає в його дихаючій здатності. Фліс за своєю структурою двошаровий. Першим з них – зігріваючий, другий – водовідштовхувальний, між якими віндблок – непродувний прошарок.
Перевагами цього виду матеріалу є той факт, що він не ширяє, дихає, і має тривалий термін служби.
Як доглядати за виробами з мембранних тканин
У догляді даний матеріал досить невибагливий, але є деякі особливості:
- Дозволяється прання не більше 30 градусів з використанням спеціальних порошків для мембранних тканин;
- Висихання лише природним шляхом;
- Глажка тільки з виворітного боку на мінімальному нагріванні;
- При забрудненні достатньо протерти вологою губкою.
У нашому інтернет-магазині переважно костюми вітчизняного виробництва. Деякі виробники представлені на ринку вже понад десять років і зарекомендували себе тільки з позитивного боку. Головні плюси цих костюмів - доступна ціна, і хороші матеріали, гідна якість пошиття.
У 2018 році ми зареєстрували нашу власну торгову марку, і трохи раніше запустили виробництво власного одягу та рюкзаків. В тому числі літніх, зимових, демісезонних та дощових костюмів. На даний момент ми повноцінно розробили понад 10 костюмів і вже отримали позитивний зворотний зв'язок від клієнтів. У майбутньому планується розширення виробничих потужностей та вдосконалення вже наявних моделей костюмів. Ми намагаємося виробляти і продавати тільки високоякісний продукт, незалежно від цінового сегмента, щоб споживач був повністю задоволений якістю продукції, і загалом досвідом співпраці з нами. Наша цільова стратегія напрацювання позитивної репутації нашого магазину за рахунок високої якості продукції за розумну ціну.
Розглянемо найпопулярніші види зимових костюмів для риболовлі та полювання
Модель «Оскол», призначена для полювання та риболовлі. Виготовлений вітчизняним виробником ЗВЗ у 2019 році. У нашому каталозі представлені кілька варіантів камуфляжів (дуб, очерет, олива, мох, сірий), як матеріал використовується Алова і Таслан. Особливістю цього костюма є утяжка на поясі та невелика кількість шарів. Він добре підходить для активної риболовлі та полювання з активною діяльністю. Він добре сидить по фігурі, не сковує рухів і добре дихає.
Модель "Turtle"
Модель 2021 року "Turtle" від українського виробника "ЗВЗ", для риболовлі та полювання. Це бюджетний костюм із мембранної тканини Алова, має більше утеплювача на відміну від "Оскола". Підійде для зимової риболовлі та для мало активного полювання. За активного руху цей костюм погано відводить вологу. Але добре захищає від вітру, і дощу.
Модель "Отаман"
Найпопулярніша модель зимового костюма від українського виробника "ЗВЗ". Також бюджетна серія. Модель (розташування кишень, крій) дуже відрізняється від попередніх. Найтепліший за кількістю утеплювача костюм легко витримає 30 градусний мороз. Пошитий з мембранної тканини Алова, вона погано дихає, але відмінно захищає від вітру, і дощу, має великий вибір кольорів. Відмінно підійде для зимової риболовлі, та полювання в засідці. При температурі від 0 до -5 у цьому костюмі буде спекотно, найкраще використовувати при температурі нижче -5 градусів того ж цельсія.
Моделі "Туринг та Бізон"
Модель 2018 року. Зимовий костюм від українського виробника "ЗВЗ". Дана модель на 25% краще "дихає", захищає від вітру і виготовлена з більш міцної тканини, ніж костюми серії "Отаман". Крій нічим не відрізняється від костюмів Отаман. Це один з найтепліших костюмів, найкраще використовувати при температурі нижче -5 градусів все того ж таки цельсія. Пошитий з мембранної тканини Таслан RipStop 300DEN, "дихає" значно краще за тканину алова але для ходового полювання або для активного руху не підійде, відмінно захищає від вітру, і дощу. Може здатися важким через щільну тканину і велику кількість утеплювача.
Модель "Pride"
Нова модель зимового костюма 2019 року від українського виробника "ЗВЗ", для полювання та риболовлі. Це костюм середнього цінового сегмента. У ньому використана більш дорога та якісна тканина, фурнітура та утеплювач. Розрахований на температуру до -25, на відміну від інших моделей, у нього звичайні штани під ремінь, не напівкомбінезон. Підійде як для ходового полювання чи активної зимової риболовлі, так і для повсякденного використання.
Костюми "Norfin"
Це костюми відомих фінських та литовських виробників для екіпірування та зимової риболовлі. Вони розроблені спеціально для дуже низьких температур. Інноваційні технології виготовлення робить вироби максимально зносостійкими, вони не схильні до механічного впливу, їм не страшні холод і вітер, вони відмінно пропускають повітря і відводять вологу. Має продуману фурнітуру, безліч кишень, капюшон, що відстібається, і захисні манжети на рукавах і внизу штанин. На ринку вже понад 15 років. Головний їх недолік — це ціна, тому що в середньому ці костюми 2 і 3 рази дорожчі за інші моделі. Але це все з лишком компенсується якістю матеріалів, пошиття.