Зимовий костюм для ходового і пасивного полювання - як відрізнити

  • Зимовий костюм для ходового і пасивного полювання - як відрізнити

Каталог: Зимовий костюм для полювання і риболовлі

Вибір костюма для полювання на зиму вимагає особливого підходу. Справа в тому, що він є третім шаром в екіпіровці для холодної пори року, тому до нього є ряд особливих вимог. Основне - це захищати від вітру і вологи і зберігати тепло. Створюються такі переважно з мембранних тканин, адже вони здатні регулювати температурний режим, тим самим створюючи мисливцеві комфортні умови, незалежно від обраного способу полювання.

Основи вибору

Костюм для полювання це в першу чергу надійне утеплення і простота переміщень по лісі. Терпіння в полюванні - один з найважливіших чинників. Коли в зимову холоднечу потрібно перебувати в одному положенні кілька годин до ряду, то без теплого костюма не обійтися. Щоб зимова охота принесла тільки позитивні емоції дуже важливо підібрати правильну екіпіровку.

Вибрати собі костюм для полювання можна якій завгодно моделі, але головне - він повинен добре сидіти і не шуміти. Перед покупкою слід обов'язково перевірити, шарудить його тканина і видає якісь інші звуки. У лісовій тиші будь шерех звір відчує, і це його злякає.

Властивості костюма, якими він повинен володіти:

  • Легкість. Навіть при тому, що він теплий, легкість подарує мисливцеві швидкість пересування.
  • Високі теплозахисні якості. Взимку знаходиться в лісі при мінусовій температурі досить складно, тому костюм повинен бути дуже теплим.
  • Повітропроникність. Вентиляція потрібна в будь-якому випадку, незалежно від сезонності одягу.
  • Гіпоалергенність. На голе тіло, звичайно, такий комплект не надягається, але все ж стикатися з особою, руками він буде.
  • Простота в догляді.

Складові

Зимовий комплект складається з трьох шарів, і костюм є третім, на який покладається найбільше завдань. Складається костюм для полювання взимку з куртки і штанів. Останні можуть бути виконані у вигляді напівкомбінезона.

До куртці вимоги такі:

  • Анатомічний крій. Це довша задня часть і дещо коротша передня. Такий крій не утрудняє рухів, зручний при активному переміщенні або знаходженні в засідоку.
  • Наявність кишень. Їх повинно бути досить багато, туди вдасться скласти всі необхідні аксесуари.
  • Капюшон. У зимовій куртці він повинен бути обов'язково, адже служить додатковим захистом від холоду, вітру, снігу. Не завадить козирок, зручно, якщо в капюшоні буде регулювання глибини.
  • Рукава досить довгі, бажано щоб вони доходили до середини долоні. Це дозволить зберегти тепло рук.
  • Зручні бічні кишені, в яких можна погріти руки. Щоб це не викликало труднощів вони повинні бути широкими і місткими.
  • Нагрудну кишеню - для зберігання документів або інших цінностей.

Низ зимового костюма для полювання виконаний в основному вигляді напівкомбінезона. Це практичне рішення, адже такі штани відмінно прикривають від холоду поперек. У напівкомбінезоні повинні бути бічні утеплені гетри з замками-блискавками. Вітається посилення в зоні колін. В процесі полювання це точно стане в нагоді.

Моделі для найсуворіших умов можуть комплектуватися жилеткою або підстібками з синтетичних або натуральних утеплювачів.

Матеріали і утеплювач

Почати варто з утеплювача, адже саме на нього покладається головне завдання - зберегти нормальну температуру тіла мисливця. Сучасні моделі мають синтетичний утеплювач, при тому, що він відмінно підтримує температурний режим, ще й легкий. Тобто, в одязі з сучасними утеплювачами пересуватися легко. Вибирати його слід за основним критерієм - щільності. Так для більшості кліматичних зон відмінно підходить щільність 200-220 г / м кв. Можуть використовуватися:

  • Холофайбер.
  • Термофайбер.
  • Тинсулейт.

Всі вони зберігають свої властивості навіть при намоканні від випаровування тіла людини. Вони не злежуються після прання, швидко відновлюють форму.

Зверніть увагу! Костюми для ходового полювання і пасивного будуть відрізнятися. У першому випадку потрібен полегшений варіант, така модель повинна відмінно відводити надлишок тепла.

Що стосується тканини пошиття, то тут є кілька варіантів:

  • Алова. Синтетичний матеріал. У його складі поліестерові волокна. Для додаткового захисту від вологи використано спеціальне покриття (мембрана) з виворітного боку. При тому, що вологу не пропускає, тканина дихаюча. За рахунок цього досягається швидке відведення зайвого тепла. Тканина приємна на дотик, оксамитова, має відмінні теплоізоляційні властивості. Вона спеціально розроблена для одягу і спорядження використовуваного для активного відпочинку.
  • Полофліс. Ще один синтетичний матеріал з волокон дюспа, які з вивороту дубльовані флисом. Цей матеріал щільний, м'який і легкий. При цьому має відмінну водонепроникність і вітрозахист. Полофліс відмінно зберігає тепло, тканина здатна до терморегуляції, в разі перегріву конденсат виводиться назовні. Володіє відмінною вітрозахистом. Тканина комфортна в носінні.
  • Дуплекс. Ткане полотно з синтетичних ниток дюспа. З вивороту дубльовано трикотажем. Відрізняється вітрозахистом, захистом від вологи, забезпечує високий рівень комфорту при носінні. Поверхня м'яка, тому тканина не шарудить, що для полювання дуже важливо.
  • Таслан. Сучасна технологія в сфері текстилю - ця поліамідна тканина має незвичайну структуру волокон. За рахунок чого досягається її влагонепроникність. Тканина стійка до тертя, дії ультрафіолету, відмінний зовнішній вигляд зберігає протягом багатьох років.

Важливі деталі

Щоб костюм для полювання в зимовому сезоні був зручний, важливо при виборі приділити увагу деталям.

Кишені - то без чого точно не обійтися. Їх має бути багато, причому для такого одягу вони потрібні великі, бажано на блискавки. З такого патрон не випаде. Є певні вимоги до внутрішньої кишені, в якої часто зберігають документи, гроші. Вона повиннна бути також вологонепроникною.

Гарнітура може зіпсувати враження від експлуатації костюма для полювання, якщо вона буде неякісною. Блискавки, заклепки, кнопки, липучки, затягування - все це повинно бути якісним. Відмінно якщо на куртці блискавка буде двосторонньою, тобто зможе відкриватися і вгору і вниз. Особливу увагу потрібно приділити хлястиком, шукайте довгі, такі буде зручно застібати і розстібати в рукавичках.

На ногах наявність снігозахисних муфт гарантує теплоту. На додаток до них - манжети на рукавах. І перші, і другі захищають від попадання снігу, вітру.

Санітарна кишеня - вона необов'язкова, але все ж стане елементом комфорту якщо буде передбачена. Це спеціальна кишеня в районі сидіння. Відкривши її можна сходити в туалет, не знімаючи всю екіпіровку.

Особлива вимогливість висувається до костюму для крадіжки. Так йому потрібна камуфляжне забарвлення, щоб злитися з навколишньою природою. Пам'ятайте, армійський камуфляж не найкраще рішення, адже його функція приховати людини від очей іншої людини. Від тварин він сховатися не допоможе. Костюм для полювання не повинен створювати жодного звуку.

Догляд

Особливого догляду костюм для полювання не потребує, головне:

  • Не використовувати для нього пральну машинку.
  • Прання проводити вручну спеціальним засобом.
  • Зберігати необхідно в вертикальному положенні.
01.09.2019 08:53:35
0
1332