Літній рибальський костюм - Як зробити правильний вибір?
Код: 2733
Каталог: Літній костюм для риболовлі
Рибальський костюм на літо - це те, що повинно бути в гардеробі навіть любителя. Подібний спеціальний одяг має зручний і в деталях продуманий крій, кишені, затяжки та інші деталі розміщені в необхідних місцях. Підбір костюма завдання не таке просте, як здається, адже влітку дуже важливо не перегрітися і не згоріти. Всі особливості підбору подібного комплекту розповімо далі.
Основні вимоги
Зрозуміло, що річний костюм відрізняється від зимового і демісезонного. У цей час потрібно захиститися від спеки, комах, сховатися в разі потреби від дощу, вітру. Все це здатний зробити правильно підібраний рибальський костюм. Важлива вимога - він повинен дихати, адже рибак проводить багато годин поспіль під палючим сонцем. Багато тканини сьогодні здатні дихати, не важливо, натуральні вони або синтетичні, але про це детальніше далі.
Вимогливість у такого одягу і до деталей, які полегшують процес - кишеней, воротам, резинкам, затяжкам, фіксаторів, блискавок. Все це повинно бути зручним і функціональним.
Також костюм повинен бути міцним і довговічним, щоб не довелося купувати новий вже в наступному сезоні.
Що дуже важливо рибальський костюм повинен бути зручним, не сковувати рухів і мати вільний крій. Купувати такий комплект потрібно за розміром, запас тут робити ні до чого, адже піддягати під нього нічого не доведеться. Також не варто розраховувати на те, що річна екіпіровка з сучасних тканин сяде після прання або потягнеться - вона не змінює форму.
Модифікації костюмів для літньої риболовлі можуть бути різними - комбінезон, напівкомбінезон і куртка або штани і куртка. Окремі виробники передбачають можливість звільнення правильно рукавів або штанин. Так вдається перетворити куртку в жилетку, а штани в шорти. Кріплення в такому випадку за допомогою блискавок.
Матеріали
Визначившись з основними вимогами, варто вибрати тканину. Сьогодні запропоновані різні варіанти, в різних цінових діапазонах. Варіанти використовуваних для пошиття рибальського костюма:
- Лляні та бавовняні. Вони екологічні, відрізняються високою повітропроникністю і теплопровідністю. У куртці з льону прохолодніше, адже матеріал має здатність знизити температуру на 3-4 градуси. Але подібні тканини не зносостійкі, а нанесення водовідштовхувального просочення не дасть необхідного результату. У разі намокання сохне довго.
- Синтетичні поліефірні волокна. Вони зносостійкі, не вигоряють на сонці, не дають костюму промокнути. Але недоліком їх є - погана повітропроникність.
- Сумішеві матеріали. Це зручна комбінація натуральних і синтетичних або полімерних волокон. Мають відмінні водо- і брудовідштовхуючі властивості. Стійкі до стирання, тобто витримують дуже інтенсивну експлуатацію. Здатні захищати від вітру. Недолік - погано відводять вологу від тіла, при знаходженні під променями сонця може створюватися парниковий ефект.
- Окремо варто поговорити про мембранні тканини, адже саме з них сьогодні переважно створюються рибальські костюми на літо. У них часто синтетичний склад, але за рахунок особливого плетіння вони повітропроникні. При цьому на виворітньому їхньому боці нанесене спеціальне просочення, яка не пропускає вологу всередину, тобто виріб з мембранної тканини не промокає. Такі костюми практичні і зручні, але їм необхідний особливий догляд.
Складові елементи
Рибальський костюм для літа складається з куртки, штанів або напівкомбінезона. Куртка захищає від вологи, вітру, комах. Щоб вона краще виконувала свої завдання бажано наявність капюшона. Крій куртки такий, щоб не сковував рухів. На риболовлі це дуже важливо.
Який варіант вибрати з брюками або напівкомбінезоном вирішувати вам. Так штани можуть бути стандартного крою, для них варто прикупити підтяжки. Якщо ж обраний варіант з напівкомбінезоном, то у нього є кілька переваг:
- Найкращий захист від вітру.
- Наявність додаткових кишень - на грудях. До них зручний і швидкий доступ.
- Регульовані бретелі.
Недолік такого варіанту брюк - їх складно знімати, наприклад для походу в туалет.
Якщо куртка перетворюється в жилет або він є окремою частиною костюма, то в цьому елементі є багато кишень. За рахунок цього вдається переносити багато дрібних рибальських аксесуарів. Окрему жилетку часто роблять з сітчастою спинкою, для провітрювання.
Вологонепроникність
Цей момент важливий, в тому числі для літнього рибальського костюма. Нарівні з вологонепроникністю розглядаються і дихаючі властивості. Адже одне без іншого не створить необхідного рівня комфорту.
Так водостійкість забезпечують спеціальні просочення або шар силіконового або тефлонового полімеру. Краплі води не просочуються в тканину, а скочуються з неї, зсередини одяг залишається сухим. Для тканин з полімерним покриттям цей показник повинен складати от 2000, для мембранних до 20000 мм / м кв.
Щоб отримати якісний захист від опадів варто вибирати варіанти з водостійкістю від 10 тис мм. Вони протистоять зливам, поривчастим вітрам. Якщо ж модель дешевша, то вона захистить від нетривалого дощу і не сильного вітру.
Найчастіше вода просочується в шви, тому при покупці їх розгляду потрібно приділити більше уваги. Ідеальне рішення якщо вони додатково проклеєні.
Додаткові деталі для зручності
Рибальський костюм це екіпірування, яке повинно створювати максимальну зручність. Для цього в ньому є ряд деталей.
Перший і найважливіший - кишені. Їх має бути багато, адже для літньої риболовлі можуть використовуватися різні наживки, гачки, оснащення. Все це можна розмістити в кишенях. Бажано, щоб вони були різної місткості, мали вологозахисні клапани і зручні застібки.
Застібки на кишенях в залежності від їх розміру і призначення. Для невеликих зовнішніх - липучки, кнопки. Для внутрішніх - блискавки. Причому внутрішня кишеня для документів повинна бути оснащена ще і вологозахистом. Великі зовнішні кишені - блискавка або липучки.
Доречним доповненням будуть липучки на штанинах, внизу. Вони допомагають швидко заправити штани в чобіт. Наявність капюшона бажано, причому краще, якщо він відстібається. Зручніше буде, якщо він має регулювання по глибині, ширині і козирок. Така функціональність дозволить «налаштувати» його під конкретну погоду.
Додаткова зручність рибальського костюма - ущільнення на колінах і ліктях, в тих місцях, які відчувають велике навантаження.
Регулювальні шнури по виробу. Вони можуть бути на талії, внизу куртки, на манжетах, внизу штанин. З їх допомогою вдасться зробити костюм більш практичним.
Колір
Для літа особливу увагу потрібно приділити забарвленням. Пекучі промені особливо добре прилипають до темних кольорів. Тому рибальський костюм краще підібрати світлішим. Якщо знаєте, в якій місцевості планується рибалити, можна підібрати костюм під колір фауни. Так вдасться замаскуватися від риби і отримати ще більший улов.
Забарвлення таких костюмів буває камуфляжним або під певні умови, наприклад «Платан», «Дуб», «Мох» і т.д.
Догляд
Особливий догляд потрібен мембранним тканинам. Так і не можна прати в машинці і використовувати порошки. Прання вручну рідкими засобами. Зберігати у вертикальному положенні, можна в шафі або в гаражі. За іншими типами тканин догляд згідно з інформацією на етикетці.