Костюм для риболовлі та нюанси при виборі

  • Костюм для риболовлі та нюанси при виборі

Каталог: Костюми для полювання і риболовлі

Уже не ті часи, коли кращим одягом для зимової риболовлі була ватяна фуфайка або кожушок з овчини. Тепер можна підібрати відмінний костюм для риболовлі, який буде відповідати потребам любителя тихого полювання на льоду. Вони стали легше, зручніше, тепліше і практичніше. Виробники передбачили багато доречних деталей, які полегшують риболовлю взимку.

Основні особливості

Вибираючи зимовий костюм для риболовлі, варто звертати увагу на багато деталей. А враховуючи, що асортимент сьогодні величезний, то вибір має бути не з легких. Кращим рішенням саме для зими є напівкомбінезон - це високі штани з лямками і куртка. Не забувайте про теплі чоботи або черевики, рукавицях або рукавичках.

При підборі варто враховувати, що зимовий костюм повинен бути теплим, зігрівати від холоду. Його пошив зручний, що не сковує рухів. Останній момент дуже важливий, адже незручний костюм для риболовлі здатний зіпсувати таке захоплююче дозвілля.

Температура і здоров'я

Саме про це варто поговорити в першу чергу. Часто початківці рибалки, вирушаючи на зимову риболовлю, намагаються утеплитися по максимуму, а в підсумку безповоротно псують враження. Важливо розуміти, що при підборі одягу необхідно зберегти здоров'я і зміцнити його. Тут ми маємо на увазі, що температурний режим і збереження тепла необхідно досягати протягом усього періоду перебування на морозі.

Увага! Зрушення температурного режиму небезпечне, як в бік перегріву, так і в бік охолодження.

Ну уявіть собі - при температурі -5 надягти на себе 2 комплекти термобілизни, купу одягу для збереження тепла, та ще й рибальський костюм. Комфорт в цьому випадку дуже сумнівний. Рибак точно буде потіти, і навіть найякісніші тканини та дорогі костюми не впораються з потоком вологи. Спроби охолодитися, розстебнувши верхній одяг, приведуть тільки до застуди.

Тобто, дуже важливо насамперед визначити температурним режим свого зимового костюма для риболовлі. А це означає, що варто точно знати, де і в яких температурних умовах плануєте вирушити до водойми.

Рибак рибаку ворожнечу - одні вже при -15 не йдуть на лід, інші готові і при -25 сидіти в очікуванні улову. Якщо в планах рибалити навіть при дуже низьких температурах, то варто підбирати моделі з параметром -32-40. Краще якщо в них буде опціональна можливість відстебнути верхню куртку.

Але пам'ятайте, що виробники завжди вказують температуру перебування при інших ідеальних умовах. Тобто, оптимальної вологості, вітрі. Так що краще вибирати костюм за цим параметром з невеликим запасом. Якщо плануєте вирушити на років в -20, то підбирайте костюм для -25.

Основні критерії

Є ще й інші важливіші критерії, за якими потрібно вибирати костюм для риболовлі на зиму.

Куртка і штани

Перше, на що варто звернути увагу - довжина куртки. Вона не повинна бути ні занадто короткою, ні занадто довгою. І в першому і в другому випадку вона буде заважати руху. Довжина рукава - приблизно до середини долоні. Це допоможе захистити руки в той момент, коли потрібно зняти рукавиці.

Дуже бажано, щоб рукава не закінчувались гумками. Краще рішення якщо в комплекті відразу будуть рукавиці.

Звертайте увагу на моделі, з анатомічним кроєм які довші ззаду і коротші спереду.

Якщо в планах відвідування водойми при різних температурах, то варто звернути увагу на варіанти, що складаються з двох частин - куртки-підкладки і верхньої більш зносостійкої.

Окремо варто сказати про штани. Оптимальне рішення - моделі, виконані у вигляді напівкомбінезона. Такий вибір зрозумілий, адже коли рибалка присяде в таких штанях, то у нього не оголитися спина. Зовні подібні моделі можливо і не найпривабливіші, але зате надійно захищають від холоду.

Так як рибалка взимку часто пов'язана з необхідністю присід біля лунки на коліно або навіть на 2 коліна, то окремі моделі оснащуються ушитими наколінниками. Інші передбачають їх установки опціонально. Купувати в такому випадку наколінники потрібно окремо.

На куртці і штанах рибальського костюма не повинно бути занадто дрібних деталей, адже є ризик, що за них зачепитися волосінь.

Кишені

У куртці вони повинні бути збоку, в них вдасться періодично гріти руки. Їх розмір досить великий, а розташування зручне. Вони найчастіше розміщені на грудях. Решта кишені, а їх повинно бути багато, можуть використовуватися для зберігання коробок з гачками, приманками, снастями. Тобто їх місткість теж солідна. На кишенях повинні бути липучки, так все що в них складено зберігається надійно. Але і розмір липучок не дуже великий, щоб не стало проблемою витягувати їх вмістилище.

Основне так сказати кишенькове навантаження йде на куртку, на штанах багато таких відділень не потрібно. Цілком достатньо 2 бічних.

Комір, капюшон

Знайти костюм для риболовлі на зиму, в якому не буде коміра або капюшона нереально. Ці два елементи обов'язкові, адже вони захищають шию і голову в вітрову погоду. Але при цьому капюшон може бути відстьобнутим - це зручно, в ті дні, коли взимку трапляється відлига.

Варто звертати увагу на моделі з утепленим капюшоном, на якому є козирок. Сам козирок повинен бути невеликим, щоб не закривав огляд. Дорожчі моделі додатково мають можливість регулювання глибини і ширини.

Як застібок в хорошому костюмі виступають липучки. Можуть бути і мотузки, але вони швидше зношуються і не так надійно фіксують капюшон в закритому положенні.

Шви

Костюм для риболовлі на голе тіло не надягається, але все ж вимогливість до швах на ньому висока. До хороших відносяться моделі з термо звареними швами. Вони надійні, але важливо враховувати, що вони не кращим чином впливають на «дихаючі» властивості одягу. Тому все ж оптимально - це віддати перевагу прошитим швам з додатковим проклеюванням.

Також варто перевірити загальну якість шва - він повинен бути рівним з однаковими стібками, без стирчащих ниток.

Тканини

На сьогодні зимові костюм для риболовлі виготовляють з різних матеріалів, причому їх асортимент зростає щороку. В основному всім вищезазначеним критеріям відповідають синтетичні тканини. Вони повинні володіти такими якостями:

  • Вологостійкість. Риболовля, навіть зимова і вода звичайно речі сумісні. Тому костюм повинен захищати від бризок води. У разі падіння у водойму, він не дозволить миттєво переохолодитися.
  • Відведення вологи назовні. Якісний рибальський костюм на зиму, а точніше його тканина не повинна перешкоджати виведенню вологи назовні. Навіть при правильно підібраному температурному діапазоні є ризик, що рибалка спітніє при тривалих переходах або вивудженні великого трофея. Додатковий ефект дасть термобілизна.
  • І забрудненню. Це важливо не тільки для привабливого зовнішнього вигляду костюма, але і для збереження водонепроникних характеристик тканини. Щоб бруд і жир не накопичувалися на поверхні, сучасні тканини мають додаткове олеофобне покриття.

Актуальні варіанти:

  • Поліестер.
  • Оксфорд.
  • Нейлон.
  • Комбінації зазначених вище матеріалів.

Правильно підібраний костюм для риболовлі це запорука комфортного лову в зимову холоднечу і захист від будь-яких примх природи.

31.07.2019 23:11:41
1
1737