Промислові сітки рибальські призначаються для лову риби в рибних господарствах, артілях, і не використовуються для аматорської риболовлі. Вони являють собою спеціальні конструкції, розроблені для промислу в різних умовах, і дозволяють отримати значний улов.
До вибору снасті слід підходити дуже ретельно, виходячи з таких факторів:
Основними параметрами вибору є - розмір осередків снасті, діаметр нитки або ліски, з яких виготовлено сітне полотно, вага, розмір і кількість поплавців, вантажив. Якщо параметри сітки рибальської підібрані правильно, з урахуванням особливостей лову, вони будуть більш уловистими, а промисел результативним.
Вони представлені кількома видами, кожен з яких відрізняється між собою конструкцією, а також призначенням.
Ці снасті найбільш простої конструкції, за рахунок чого вони користуються популярністю. Інша їх назва - вставні зяброві сітки. Цю назву вони отримали за рахунок способу, яким риба утримується в пастці. При попаданні в снасть риба чіпляється за сітне полотно зябровими кришками і не може звільнитися.
Одностінна сітка рибальська складається з одного полотна, натягнутого між шнурами. Між собою моделі одностінок можуть відрізнятися конфігурацією шнура, класом сітне полотна. Розмір осередків в зябрових виробах варіюється від 14 мм до 100 мм.
При посадці зазвичай застосовують снасть класичного вигляду. Вона являє собою сітне полотно, коли знаходиться по обидва боки шнур довше на 50-100 сантиметрів. Це забезпечує зручне закріплення оснастки на якорях.
Завдання верхнього шнура полягає в кріпленні поплавців, а нижній є для посадки вантажів. Параметри комплектуючих (вага, кількість, їх розміри) сильно залежать від умов, в яких буде використовуватися сітка рибальська.
В оснащенні донного типу на нижньому шнурі знаходиться певна кількість вантажів, необхідні для кращої посадки снасті на глибину, кількість поплавців може зменшуватися вручну, при необхідності.
Застосовуються одностінні зяброві снасті в водоймах з будь-яким типом дна, в річках і озерах з плином. Особливу увагу слід приділяти показнику відвантаження, щоб сітку не тягло невідомо куди сильною течією або рибою.
До нюансам пристосування для рибного лову даного виду відносяться:
Також відносяться до одного з різновидів промислових рибальських снастей. По-іншому їх називають трьохстінками або путанка, оскільки при попаданні в них риба заплутується, намотуючи сітку на себе. Конструкція поріжної снасті складається з 3-х полотен:
Три сітне полотна зібрані в цілісну конструкцію певним чином. Середнє полотно (частик), яке виступає в якості основного, розміщується між двома допоміжними сітне полотнами (називаються ряжі).
За рахунок того, що частик утримує спійманий улов, саме він виступає головним елементом сітки рибальської трьохстінки. Ряжі виступають в ролі впускного клапана для риби.
Також ці снасті називаються рамові, можуть бути будь-якої висоти і ширини. У таких пристроях полотно сітки розділене прожилинами з товстої нитки на своєрідні «кишеньки» квадратної форми. Протягується прожиліни крізь вічка сітне полотна горизонтально і вертикально.
Основне їх призначення - вилов риби тільки в водоймах, де є течія. Установка снасті здійснюється поперек течії, і припуски-кишені, що затримують рибу, роздуваються струмом води. Чим більшого розміру будуть квадрати, тим рамна сітка рибальська буде більш уловистою.
Завдяки прожилінам навантаження на нитки снасті розподіляється рівномірно, тому вона не пошкоджується навіть великою рибою. Посадка рамової сітки здійснюється на верхній і нижній шнури (виготовляються з поліпропілену і поліефіру, відповідно).
Купити промислові сітки для вилову дрібної і крупної риби, можна в інтернет-магазині ZvZ. Ми пропонуємо снасті з моноліски, плетеної жилки, капронової нитки різного діаметру, які при високій якості мають доступну ціну.
У нас можна вибрати снасті для промислового лову заводського виробництва, або виготовлені ручним способом, заданого розміру, а також за індивідуальними параметрами замовника.
Більше пропозицій в каталозі: Рибальські сітки