Транці для надувного човна

Навісний транец для кріплення мотора на надувний човен


Купуючи надувний човен, не варто забувати про те, що в її комплектацію, в більшості випадків, не входять спеціальні додаткові елементи. Цінителі практичного водного транспорту прагнуть створити повноцінне даний судно з купленої човна.

Для цієї мети, перш за все, встановлюється мотор. Однак, для надувного човна він не особливо підходить, оскільки оснащення агрегатом вельми незручне і вкрай небезпечне. Що ж робити в такому випадку? Все гранично просто!

Необхідно придбати навісний транец, який являє собою конструкцію Т-подібної форми, за допомогою якої можна з успіхом встановити човновий мотор.

Якими можуть бути?

В процесі вибору потрібно керуватися наступними аспектами:

 • транец повинен відрізнятися високим рівнем якості, оскільки від нього залежить експлуатаційна довговічність і надійність;
 • правильність і точність установки рухового апарату безпосередньо в робочому положенні;
 • оптимальна вартість.

По суті, сучасні моделі не діляться на будь-які певні види. Відрізняються Транці виключно по ціновій категорії, виробнику і, природно, матеріалом виготовлення. Вкрай важливо, придивляючись до виробів з метою подальшої покупки, не «вестися» на низьку ціну.

Адже від практичності і надійності пристрою залежить цілісність мотора, човни і людини, в разі непередбаченої поломки кріплень або самого транця. Також важливою умовою високого ступеня безпеки, є правильний вибір мотора, показник потужності якого не перевищує 5 л / с.

Особливості кріплення

Під час монтажу транця необхідно дотримуватися наступні важливі правила:

 • човнова корми повинна бути виконана в трапецієподібної формі;
 • в кінці водного транспорту повинен бути присутнім прямий рівний ділянку.
 • Створюється транец із застосуванням спеціальної водостійкої фанери, обробленої висококласний покриттям. Вкрай важливо, правильно підібрати виріб для човна, оскільки неякісна покупка може привести до серйозних наслідків.

Якими бувають механічні дії на навісний транец?

Перш за все, подібний вплив виходить від моторних сил таких як:

 • сила тяжіння движка;
 • штовхає сила.

Їх вплив призводить до того, що пристрій починає тиснути на човен відразу в двох областях: у нижній - зусилля штовхає, а також у верхній зоні, створюючи протилежнийнапряму зусилля. Вплив показника сили моторної тяжкості безпосередньо залежить від конструкції і матеріалу його виготовлення.

В основному транец свою вагу передає безпосередньо на нижні фіксують елементи або балон кормової. Ці елементи можуть бути представлені у вигляді ручки кормової або монтажних частин. Негативним впливом на транспорт і транец є саме вібрація, а точніше її перевищення, яка створюється під час діяльності мотора.

Це може стати причиною розхитування гайок і болтів, які з часом просто відкрутити. Для запобігання подібної проблеми необхідно використовувати спеціальні контр-шайби і контр-гайки, які відрізняються високим ступенем фіксації та надійності.

Розмірні показники

Сучасні моделі Транці мають фіксовані стандарти розмірного ряду, який виглядає наступним чином:

 • S - являє собою вироби, висота яких досягає 381 мм;
 • L - в цьому випадку, висота прирівнюється до 508 мм;
 • XL - моделі, висота яких становить 635 мм.

Природно, для кожної висоти існує певний найбільш підходящий розмірний показник мотора. Для водного транспорту, виконаного із застосуванням ПВХ, застосовується виключно розмір першої категорії. Друга категорія ідеальна для катерів, в той час як третя - широко використовується для великих яхт.

Щоб придбати дійсно практичний і повністю безпечний транец безпосередньо для надувного човна, потрібно брати до уваги такі важливі моменти:

 • товщина;
 • параметри нахилу;
 • ступінь захисту;
 • фарбування.

Рівень товщини обраної моделі становить мінімум двадцять п'ять міліметрів, при цьому важливо використовувати мотор з потужністю від 15 л / с. У разі наявності більш потужного рухового апарату, даний показник «стартує» від тридцяти п'яти міліметрів.

Що стосується нахилу, то він повинен бути дорівнює чотирьом відсоткам. У вкрай рідкісних випадках може знадобитися застосування нахилу з шістьма відсотками. Якщо говорити про фарбування, то головною її особливістю є свіжість нанесення.

Найбільш популярні варіації Транці

На сьогоднішній день особливу увагу варто приділити трьом моделям виробів, які користуються найбільшою популярністю і просом в споживчих колах:

 • Limar - являє собою посилене пристрій, що має наявністю високоякісного кріплення, що забезпечує абсолютну безпеку і надійність. Вартість такого транця знаходиться в діапазоні від тридцяти до сорока доларів.
 • SEA-PRO - є більш дешевою варіацією транця, оскільки ціна «стартує» від двадцяти доларів. Але незважаючи на це, пристрій не поступається за якістю своєму конкуренту.
 • Вітчизняні виробники - перше і, напевно, головна перевага таких Транців - низька вартість. Адже сьогодні виробники пропонують висококласні моделі, придбати які можна всього за п'ять доларів. До того ж собою різниці за якістю пристроїв немає, природно, тих, які знаходяться в одному ціновому сегменті.

Перед тим, як зупинити свій вибір на тій чи іншій моделі, необхідно провести ретельний огляд її поверхні і внутрішньої конструкції, на яких не повинно бути будь-яких тріщин і інших дефектів. Необхідно пам'ятати про те, що навіть невелика дірочка на виробі в подальшому може стати причиною виникнення серйозних проблем.

Критерії вибору

Сфера застосування водного транспорту - для початку потрібно визначитися з призначенням човна. Наприклад, для здійснення запливів на невеликі відстані або річкової прогулянки варто вибирати човен, виконану з неармированного ПВХ.

Важливо те, що це матеріал широко застосовується для виготовлення дитячих нарукавників, надувних м'ячів і матраців. Якщо плануються подорожі у відкритому морі, рибалка або полювання, то ідеальним варіантом стане водний транспорт, створений з ПВХ армованого типу. Вся справа в тому, що цей матеріал має високий ступінь міцності і не «боїться» випадкового зіткнення з камінням.

Кількість пасажирів - насправді цей критерій відіграє вагову роль виборі підходящої човна. Тому вкрай важливо попередньо визначитися з тим, яка кількість людей буде перевозитися на водному транспорті.

Наприклад, для одного пасажира цілком достатньо агрегату довжиною 3.3 метра, для двох осіб потрібно вибирати човен завдовжки від 3.3 до 4.2 метрів, а для трьох - більш 4.2 метрів.

Тип дна - сьогодні існує два основних види: надувне, яке відрізняється граничною легкістю, але під час плавання досить нестійке, а також фанерне водостійке або алюмінієве.

Яким чином можна посилити транец на човні ПВХ?

Базова комплектація в більшості випадків, має в своєму розпорядженні наявністю тільки одного ПВХ-шару. Але, незважаючи на це, при необхідності транец може бути посилений за допомогою низького спеціального профілю.

Подібне оснащення дозволить забезпечити максимальний захист пасажирам і їх речей від бризок води. Крім цього воно дає прекрасну можливість виконати установку могутнішого і якісного мотора, а також знизити показник опору під час глиссирования.

Посилення надувного транця є маніпуляцію, яка тягне за собою посилення в області човнових стрингерів по всій протяжності балона. Однак, багато власників човнів помилково вважають цю процедуру дурною тратою часу і сил, але її використання в значній мірі підвищує експлуатаційний термін водного транспорту.

Класифікація виробів

Транці діляться на два основні класи, кожен з яких відрізняється способом кріплення до човна:

 • знімні - використовуються для суден з моторами підвісного типу і монтуються за допомогою кронштейнів;
 • вклеєні - встановлюються під кутом 8 градусів. Оснащуються рухливими накладками, з допомогою яких виконується регулювання висоти і положення пристрою.

Підбиваючи підсумки…

Процес вибору навісного транця потребує відповідальному ставленні покупця і дотриманні всіх перерахованих вище рекомендацій. Адже тільки правильно підібране виріб зробить човен гранично швидкісний і довговічною.

Більше пропозицій в каталозі: Фурнітура для надувних човнів