Як вибрати хороші берци і правильно доглядати за ними

  • Як вибрати хороші берци і правильно доглядати за ними

Каталог: Берци

Військові берци - це найважливіший елемент армійської екіпіровки, який завоював любов не тільки військових, а й цивільних людей. Головна відмінність цього взуття - вона фіксує і захищає голеностоп від вивихів і розтягувань. Вибираючи берци, слід відповісти на такі питання:

  • для якого сезону - зима, літо або демісезон;
  • температура носіння (чи потрібен утеплювач);
  • умови експлуатації (для слизькій поверхні важлива маслобензостійкість);
  • важлива водонепроникність (в разі подолання водних перешкод);
  • якою має бути висота берца.

Від цілей, які будуть поставлені і чітко сформульовані, залежить правильність вибору спеціального взуття.

Матеріал голені

Для виготовлення берців виробники використовують різні матеріали:

  • натуральні - шкіра, замша, нубук;
  • штучні - замінник шкіри;
  • сучасні синтетичні матеріали.

Саме від вибору матеріалу буде залежати комфорт і довговічність взуття, тому тут краще не економити. Кращим матеріалом для берців буде натуральна шкіра або нубук - його виробляють з шкур великої рогатої худоби та обробляють спеціальними абразивними складами. Для підвищення гідрофобних характеристик нубук обробляють речовинами з вмістом олії і ставлять відповідне маркування.

Кожзам використовується для бюджетних варіантів, але такі берци не забезпечать необхідний рівень захисту ніг і комфорту їх власника.

Сучасні синтетичні матеріали відрізняються міцністю, зносостійкість і функціональністю, не пропускають вологу, захищають від морозу. Недоліком є ​​велика вага і властивість твердіти на морозі. Хорошим «економічним» варіантом є комбіновані матеріали: шкіра і кордура, де нижня частина виконана з натуральної шкіри, а в зоні голені зроблені вставки з синтетики.

Підкладка і утеплювач

У літніх моделях підкладка може бути відсутня або виконуватися з мембранної тканини, завдання якої відводити надлишки вологи. Такий прошарок має протигрибковий ефект, не дає розвиватися бактеріям.

У моделях для зими важливо звернути увагу на утеплюючий прошарок. Причому з утеплювачем можуть бути як зимові, так і літні моделі. Як утеплюючий шар можуть бути використані такі матеріали:

  • натуральні - взуттєва байка або фланель, яка представляє собою м'який матеріал на основі вовни;
  • синтетичні - фліс, не викликає алергічних реакцій, дихає і відводить надлишки вологи;
  • комбіновані.

Для зимових моделей використовується хутро (натуральний або штучний). Іноді берци в нижній частині утеплюють овчиною (цигейкою), а в області гомілки шерстю. Також використовуються сучасні синтетичні матеріали Тинсулейт і Холлофайбер, які мають хороші теплозберігаючі характеристики. Вибираючи правильний утеплювач і використовуючи його за призначенням можна домогтися найкращого результату.

Для людей, чия діяльність пов'язана з тривалим перебуванням на морозі, важлива устілка. Теплоізоляційна фольга, розміщена під шаром утеплювача, допоможе ізолювати ногу людини від холоду. Щоб уникнути перегріву багато моделей взуття мають спеціальну систему отворів для вентиляції, через які виходить повітря при ходьбі.

Підошва

Підошва для берців проводиться з вулканізованої гуми або каучуку штучного походження. Вона повинна володіти такими характеристиками:

  • м'якість, щоб в невідповідний момент вона не лопнула на морозі;
  • гнучкість важлива для пересування по нерівних поверхнях, по горах і пересіченій місцевості, для рівної і плоскої поверхні підійде жорстка підошва;
  • висока міцність - нога повинна бути захищена від випадкових проколів;
  • маслобензостійкість - необхідний параметр для переміщення по скільки поверхні, для бігу і збереження рівноваги;
  • достатня товщина для захисту ноги від холоду і пошкодження гострими предметами.

Важливо звернути увагу на малюнок протектора, краще, якщо він буде складатися з великих і дрібних елементів. Такий протектор зазвичай має функцію самоочищення і збирає менше бруду.

Шнурівка або змійка

Берци на блискавці можна швидше застебнути і розстебнути, але в похідних умовах вихід змійки з ладу може привести до того, що людина виявиться без взуття. В цьому плані шнурки - більш надійний варіант, якщо шнурок перетреться або порветься, то його завжди можна замінити.

Хороший варіант - одночасне використання шнурків і змійки. Шнурівка повинна бути двохзонною, тільки такий вид може фіксувати і утримувати голеностоп на найскладніших поверхнях.

Рухливі чи ні

Нога, взута в Берець, повинна бути максимально захищена і зафіксована таким чином, щоб забезпечувалася свобода руху. При цьому нога всередині черевика «гуляти» не повинна - це небезпечно для голеностопа.

Для людей, чия діяльність пов'язана з тривалим статичним стоянням або очікуванням (наприклад, у рибальській лунці), рухливість не так важлива - тут важливіше теплові якості взуття.

Оригінал від іменитого бренду або ліцензійна копія?

Черевики з високим берцями - це не просто функціональне, але і модне взуття. Тому виробництвом такому взутті займаються знамениті бренди: HAIX, Meindl, Timberland і інші. Такі виробники випускають, безумовно, якісну продукцію, але в ціну закладається:

  • вартість маркетингової компанії;
  • оплата праці модельєрів і розробників;
  • брендова фурнітура;
  • транспортні та митні витрати;
  • націнки дистриб'юторів, оптовиків і роздрібних торгових точок.

Виробник тактичного одягу і екіпіровки набувають ліцензії у іменитих брендів і шиє продукцію з дотриманням всіх технологічних вимог. У зв'язку з вузьким заточеним виробництвом, у таких виробників часто виходить більш якісна продукція. Таким чином працюють CRISPI, SWAT, MAGNUM, MFH, Mil-Tec, українська компанія Skadi. Вони надають споживачеві берци середньої цінової категорії відмінної якості.

Берци харківського виробництва Skadi - це велика кількість варіантів, серед яких кожен знайде взуття за своїми вимогам. Компанія використовує високоякісну сировину і матеріали вітчизняного виробництва, минаючи значні фінансові витрати на експорт та митне оформлення.

Дорожче - значить краще?

Якісні берци не завжди дорогі. Найчастіше тест драйв показує, що модель, яка стоїть в 3 рази дешевше проявляє себе значно краще брендового аналога. До того ж доставка взуття з США та Європи разом з митними витратами виливається в істотну суму.

Якісні берци українського виробництва з інтернет-магазину ЗВЗ обійдуться набагато дешевше, а служити будуть нітрохи не гірше.

Як підібрати розмір

Помилка у виборі розміру може стати причиною зіпсованого відпочинку або розтертих ніг. Щоб купити берци правильного розміру потрібно:

  • міряти на такі ж шкарпетки, з якими взуття буде носитися - в ідеалі це повинні бути термошкарпетки;
  • поміряти взуття на розмір більше і менше, щоб визначити комфортний варіант.

Що стосується замовлення через інтернет, то потрібно:

  • виміряти довжину стопи - відстань від п'яти до самої виступаючої точки на пальцях;
  • краще проводити вимірювання в шкарпетках;
  • знайти необхідний розмір в таблиці, наданої виробником.

Всі серйозні інтернет-магазини надають послугу заміни розміру в разі помилки, тому це не повинно бути перешкодою для покупки.

Взуття з натуральної шкіри має властивість розтягуватися, тому не варто купувати її з запасом. Якщо берци трохи тиснуть, то можна їх розтягнути, використовуючи спеціальні засоби або звернутися в майстерню.

Щоб берци служили довго

Берци - це взуття спеціального призначення, тому нову пару слід обробити водовідштовхувальним засобом на восковій основі вже перед першою носкою. Особливо ретельно потрібно обробити шви і стики.

Щоб привести взуття в порядок необхідно:

  • після кожного тривалого походу очищати черевики від забруднень;
  • просочувати кремом на ніч, щоб він встиг вбратися (в мороз можна використовувати баранячий жир);
  • полірувати м'якою тканиною;
  • сушити подалі від опалювальних приладів, набивши газетами.

Щоб запобігти появі неприємного запаху потрібно періодично прати і сушити устілки. Якщо устілки стерлися або стоптані, то їх краще замінити.

Чого робити не можна

Щоб зберегти взуття не слід:

  • спеціально мочити халяву;
  • сушити біля батареї або над багаттям;
  • залишати в нечищеному стані.

Головна умова, використовувати взуття відповідно до її сезонним призначенням.

Висновок

Вибираючи берци, слід орієнтуватися на сезонність і особливості експлуатації. Правильно обрані черевики з високими берцями захистять ноги від переохолодження, а гомілковостопний суглоб від пошкодження. Перед експлуатацією обов'язково обробити черевики вологовідштовхувальними засобами, а в похідних умовах краще мати з собою запасні шнурки.

В інтернет-магазині ЗВЗ в Україні можна купити зимові берци або тактичне взуття для будь-якого іншого сезону за демократичною ціною.

27.01.2019 17:40:03
0
7156