Матеріали для виготовлення промислових сіток
Каталог: Сітнематеріали
Промислові рибальські сітки є професійними снастями і найчастіше використовуються рибальськими артілями і риб. господарствами для масового лову риби. Рибальська сітка являє собою осередкове знаряддя лову, зроблене з капронових ниток або ліски з квадратними осередками.
Для виготовлення снасті потрібні такі сітнематеріали:
- сітнеполотна;
- плаваючий і вантажний шнури для посадки рибальських сіток (підбори).
В інтернет-магазині ЗВЗ представлений найбільший асортимент товарів для промислового рибальства: ляльки, поділи, сітнеполотна, шнури, жилки, нитки, поплавці й всі необхідні аксесуари. У каталозі можна знайти докладні описи і характеристики, тому вибір не представить труднощів. Сітки ручної роботи відрізняються високою якістю і великим терміном служби, ніж китайські аналоги.
Даний товар призначений виключно для промислового рибальства. За використання даного товару в браконьєрських цілях відповідальність несе кінцевий споживач згідно з чинним законодавством України.
Особливості
Найчастіше власники рибних господарств або орендарі водойм стикаються з такою проблемою, що звичайні китайські сітки стають непридатними для вилову риби: вони не витримують частої експлуатації, великих обсягів риби, не відрізняються довговічністю. Сітки, пов'язані вручну під індивідуальних параметрів замовника, це відмінна альтернатива для підтримки продуктивності риболовлі, до того ж такі снасті мають наступні переваги:
- високу уловистість;
- довговічність;
- зручність у використанні;
- мають необхідну довжину і розміри.
Правильно підібрані параметри сітки (вічко, діаметр ліски або нитки, поплавці, грузила) під певні умови лову, роблять сітку більш уловистою, а використання якісних сіток - запорука великого терміну служби виробу.
Типи сіток
Існує чимало різновидів сіток для рибного лову. Всі вони мають сітнеполотно і оснащення, але навіть ці елементи можуть мати істотні відмінності. Поява великої кількості різноманітних конструкцій обумовлено різноманіттям умов промислу і видів риб. Чим складніше конструкція сітки, тим довше термін її експлуатації.
За способом застосування сітки поділяються на:
- ставні - закріплені на дні або на березі;
- плавні - дрейфують за течією.
Конструктивно ставні сітки бувають:
- одностінні - найпростіша конструкція, де риба чіпляється за вічка зябрами. Складаються з одного капронового полотна, яке натягується між шнурами. Розмір вічка варіює від 14 до 100 мм;
- тристінні (Поріжні) - де риба заплутується, намотуючи на себе сітку. Виготовляється з трьох полотен, посаджених на верхню і нижню Кодоли;
- рамні (рамка) - в яких риба заплутується, пройшовши крізь вікно рами;
- комбіновані - де поєднуються особливості різних знарядь лову.
Конструктивно сітка складається з сіткового полотна, Кодол і оснастки. Для виготовлення полотна використовують кручену капронову нитку або сітку (мононитка). Посадка на підбори проводиться з коефіцієнтом посадки 1: 3 - 1: 2, в залежності від потреб.
Існує наступна закономірність: чим тонше нитка, тим вище уловистість, але нижче її довговічність.
Матеріали
Для виготовлення сіток може використовуватися:
- мононить (ліска) діаметром від 0.15 до 0.28мм;
- плетена ліска товщиною 0.17 мм в 4 плетіння;
- ліска діаметром 0.18 мм в 4 плетіння;
- ліска товщиною 0.2 мм в 4 плетіння;
- капронова нитка текс 29 в 3 плетіння (діаметр 0.3мм);
- капронова нитка текс 29 в 6 плетінь (0.56мм);
- нитка з капрону текс 93,5 в 3 плетіння (товщина 0.7мм).
Вибрати ліску або капрон: залежить від уподобань рибака, адже обидва матеріали мають свої переваги.
Ліска:
- легка;
- менш помітна у воді;
- швидко сохне;
- менше забруднюється;
- не схильна до гниття.
Полотна з скручених монониток:
- міцні;
- еластичні;
- незважаючи на більш високу вартість, мають більший термін служби.
Капрон:
- швидко тоне;
- міцний;
- довговічний;
- термостійкий;
- буває різних кольорів.
Купити готову сітку або виготовити самостійно - це особистий вибір кожного рибака. В даний час на прилавках представлені різноманітні товари, але не завжди вони можуть задовольнити потреби покупця. Саме тому існує можливість купити човник для в'язання сіток і спробувати самостійно виготовити якісні снасті з покупних матеріалів і комплектуючих: це робить процес виготовлення менш трудомістким.
Перед покупкою комплектуючих, потрібно відповісти на такі питання:
- яку рибу належить ловити;
- яка глибина і розмір водойми;
- особливості дна.
Для вибору оптимального полотна потрібно знати, як розрахувати крок вічка. Для цього середня довжина риби множиться на коефіцієнт залежності діаметра риби від її довжини. Але досвідчені рибаки не користуються розрахунками, вони визначають всі параметри «на око».
Шнури
Між вантажним і поплавковим шнуром натягується сітнеполотно. Відома закономірність: чим менше натяг полотна між підбираннями, тим вище ефективність снасті. Основна характеристиика верхнього шнура: плавучість. Ця величина залежить від таких критеріїв:
- намокання і забруднення;
- щільність води і течії;
- якість і кількість поплавців.
В даний час виробники представляють готові плаваючі і тонуть шнури (вантажні, утяжеляющие), призначені для оснащення снастей.
Тепер немає необхідності підбирати поплавці і вантаж для рибальських сіток. В інтернет-магазині ЗВЗ можна придбати готові поплавочні і вантажні шнури.
Поплавковий шнур складається з серцевини з високою плавучістю і обплетення, яке захищає сердцевину від перетирання. Гідність такого шнура - він не має виступаючих частин, що спрощує експлуатацію снасті і запобігає її заплутування.
Шнур складається з сердцевини зі свинцевим наповнювачем і обплетення з синтетичного матеріалу, стійкого до стирання, і є гідною альтернативою традиційним грузилам. Такий шнур не має виступаючих частин, що виключає зачепи про нерівності дна і заплутування снасті.
Вигідні покупки - тільки в ЗВЗ
У нашому електронному каталозі ви можете знайти готові снасті для рибальського промислу, а також будь-які комплектуючі для самостійного виготовлення та ремонту сіток. Ми допоможемо вам зорієнтуватися в різноманітті запропонованих товарів і вибрати необхідні. Працювати з нами легко і вигідно!