Костюм для риболовлі - особливості пошиття і характеристики

  • Костюм для риболовлі - особливості пошиття і характеристики

Каталог: Костюми для полювання і риболовлі

Костюм для риболовлі на сезон весна / осінь вибрати не так легко. Він повинен бути в міру теплий, але при цьому не парити. Мати багато кишень, але не затрудняти рухів. Має значення тканина, крій, колір і комплектації костюма. Важливих моментів багато і тільки врахувавши їх всі, вдасться зробити правильний вибір і створити для себе комфорт ловлі риби навесні і восени.

Основні вимоги

При підборі одягу для цього сезону варто керуватися рядом вимог. В цей час вологість висока, а з огляду на, що доведеться перебувати біля води - основна вимога влагонепроникність костюма. Якщо в планах ловити взаброд, то без гумового костюма, який надягається поверх верхнього одягу точно не обійтися.

У куртці повинні бути:

  • Кишені. Їх не може бути багато, адже для риболовлі потрібно багато оснасток.
  • Капюшон. Бажано з козирком і можливістю регулювання самого капюшона.
  • Лямки.

У костюма для риболовлі повинні бути щільні шви, додатково проклеєні спеціальним складом. Він їх зміцнює і захищає тіло від проникнення вологи.

Костюм або комбінезон

Демісезонні комплекти можуть бути представлені у вигляді комбінезонів або костюмів. Так комбінезони відмінно протистоять вітру, адже у них всі застібки мають додаткові вітрозахисні клапани. Комбінезони ергономічні, не сковують рухів.

Що стосується костюмів для риболовлі, то вони більш варіативні. Складається костюм з куртки і брюк або ж напівкомбінезона. У них є тонкий утеплювач з нещільного флісу. Останній варіант краще, адже при присіданні, що не буде оголюватися спина. В окремих випадках виробники доповнюють комплект жилеткою або ж підстібками з флісу.

При підборі конфігурації одягу на демісезон, варто враховувати кліматичне становище. У різних регіонах погодні умови відрізняються, тому однозначно сказати, що краще неможливо.

Забарвлення костюмів залежать від призначення. Так моделі для полювання камуфляжні, для риболовлі однотонні, не яскраві.

Тканина

Перше, що варто розглянути особливо детально - це тканина. Вимоги до неї - міцність, вологостійкість і підтримка теплообміну. Також вона повинна бути досить міцною, щоб не порватися від гілки або корчі, за які можна зачепитися в процесі риболовлі або полювання.

Для весни-осені костюм для риболовлі може бути пошитий з:

  • Таслан. Це поліамідна тканина. У неї репсове плетіння, спеціальне покриття. Міцності їй додають армирующі нитки. Дуже зносостійка, не пропускає вологу, регулює температуру.
  • Полартек. Матеріал на основі поліестеру. Як добавки в ньому є шерсть, бавовна, штучний шовк, нейлон. Особливість - вплетення в матеріал тонких ниток нержавіючої сталі. Такий костюм легкий, зносостійкий, водонепроникний, швидко сохне. Але і дуже дорогий.
  • Віндблок. Матеріал, який дихає, але не промокає. Захищає від прохолодного вітру, зберігає всередині тепло.
  • Мембранні тканини. Вони цілком доступні за ціною, але при цьому мають складну структуру волокна. Додатково обробляються спеціальним просоченням. Матеріали такого типу забезпечують відмінний теплообмін. До мембранних тканин відноситься Оксфорд.

Тканини також можуть відрізнятися за будовою - порові, безпорові, комбіновані. Для демісезону порові - найкраще рішення. Мембрана, яка є в таких матеріалах, забезпечує циркуляцію повітря. Адже її мікроскопічні осередки швидко відводять назовні краплі поту, але при цьому не пропускають всередину зовнішню вологу. Навіть при активних рухах в костюмі для риболовлі залишається відчуття сухості.

Водонепроникність

Не важливо, полювання або риболовля - це критерій один з найважливіших. Позначає його тиск водяного стовпа, який здатний витримати костюм. Подивитися цю характеристику можна на етикетці, і вона представлена ​​у вигляді однієї з наступних чисел:

  • 10000 - одяг витримує штормовий вітер і злива.
  • 6000 - не страшний дощ.
  • 4000 - що не промокає при слабких опадах.
  • 2000 - тканина захистить тільки від моросящого дощу.

Також цей параметр забезпечує особливий крій куртки, а точніше її верхній частині. Так плечовий відділ шиється з цільного шматка матеріалу. Якщо на ньому не буде швів, то шанси воді проникнути всередину незначні.

Факт! Капюшон з гострим козирком в костюмі для риболовлі забезпечує стікання дощової води.

Костюм поплавок

На особливу увагу заслуговує модель демісезонного костюма для риболовлі - поплавок. Особливість їх у тому, що при падінні в воду людина не зможе прийняти інше положення крім як горілиць. Виготовлені такі костюми з абсолютно вологонепроникного матеріалу.

При підборі таких на демісезон варто звертати увагу на температурний режим, в якому його можна використовувати. Бажано, щоб в ньому була тканина, уповільнююча гіпотермію. Це означає, що при попаданні в воду у рибалки буде час для того щоб дістатися до берега або ж дочекатися рятувальників.

Функціональність, зручність

Костюм для риболовлі повинен бути зручним. В період осінь-весна ловля часто проходить в активному режимі. Саме тому одяг повинен забезпечувати свободу рухів. Щоб костюм був саме таким в ньому повинні бути такі атрибути:

  • Анатомічний крій - спереду куртка коротше, ззаду довше. Такий крій забезпечує захист спині при присіданні або в моменти активних рухів.
  • Надійні застібки з вітрозахисним клапаном. Блискавки - це саме легкодоступне місце для води і вітру. Наявність клапана забезпечить захист і збереження тепла.
  • Регульовані утяжки на капюшоні, внизу куртки, на штанинах. Це гарантує, що костюм вдасться налаштувати під конкретні погодні умови.
  • Місткі кишені для численних риболовецьких снастей.
  • Вентиляційні клапани. При підвищенні температури на вулиці протягом дня, за допомогою цих клапанів вдасться «охолонути» і при цьому не застудитися.

В костюмі не повинно бути поясних шнурівок, звужених манжет, застібок, в тому числі замків, які незручно застібати. Все це викликає дискомфорт, сковує рухи.

Правила догляду

Щоб костюм для риболовлі зберігав всі зазначені характеристики дуже важливо за ним правильно доглядати і зберігати його. Якщо виріб водовідштовхувальний, тобто з мембранної тканини, то прати його в пральній машинці не можна. Також не варто використовувати звичні порошки. Справа в тому, що сухі пральні порошки забивають пористу структуру мембрани, і вона перестає працювати так як треба. А саме - знижуються властивості повітропроникності.

Також не використовуйте засоби з хлором, він навпаки розширює пори і костюм починає промокати. Також заборонено Під час прання:

  • Використовувати віджимання.
  • Замочувати.
  • Застосовувати будь-які скручування.

Оптимальний варіант - використовувати рідкий миючий засіб, спеціально призначений для мембранних тканин.

Сушка костюма для риболовлі повинна здійснюватися тільки при природних умовах на горизонтальній поверхні в розправленому вигляді. Зберігати чистий костюм потрібно у вертикальному положенні в розправленому вигляді.

Вибрати костюм для риболовлі насправді не дуже складно, важливо тільки точно знати в яких погодних умовах планується здійснювати рибну ловлю.

18.09.2019 14:18:43
0
1690