Як правильно вибрати рибальську сітку?
Каталог: Рибальські сітки
Які рибальські сітки краще
Всім відомо, що лов риби у великих масштабах неможливий без рибальської сіткі. Якщо ви встали перед вибором, які ж рибальські сітки краще вибрати і в чому їх відмінність, то ця стаття буде точно вам корисною.
Розглянемо основні критерії, за якими вибирають сітки для риболовлі:
Міцність сітки
У цьому питанні все залежить від того, який вид риби і в якому обсязі ви хочете зловити, а також яке дно біля водоймища. Чим більша риба, більше улов і складніше дно (корчі, каміння), тим міцніше треба брати сітку.
Типи рибальської сітки
Всі рибальські сіті діляться на такі види:
Ставні сітки характеризуються тим, що вони фіксуються за допомогою дуг або металевих прутів на дні. Це найширший і найпопулярніший серед рибалок вид сіток.
До ставних сіток відносяться одностінні, де риба об'єднується, а також тристінні, де риба заплутується, замотуючи в полотно.
Одностінна сітка складається з поплавків (125 шт з відстанню 70 см), сетеполотна з осередками однакової або різної величини. Дрібний осередок призначений для маленької рибки, діаметр лискі тут тонший, щоб її не злякати. Третім елементом йде шнур із вшитими грузиками, щоб сітка розтягувалася по довжині без заплутування і не виринала. Деякі рибалки необґрунтовано сумніваються, чи витримає тонка лиска рибу. Незважаючи на те, що ліска тонка, вона не менш міцна.
Тристінна сітка цінується більше, вважається більш уловистою, з неї не виплутується навіть активна і велика риба. За своєю суттю це три сітки, пошитих в одну. Спочатку йде великий осередок (25-30 мм), далі осередок дрібніший (основна сітка). Тут риба чіпляється зябрами. І слідом знову знову великий осередок. Таку сітку ще називають «плутанкою», бо риба практично не має шансів з неї виплутатися. До мінусів її можна віднести той факт, що без досвіду і самотужки її важко встановити, щоб не заплутати.
Фінська рибальська сітка тристінна, проте має ряд особливостей, що відрізняють її від інших сіток. Базові розміри: висота 180, довжина 30 метрів, осередки 30-60 мм. Основною відмінністю є те, що замість поплавців і вантажів є шнур поплавця. Він не заплутується і добре тримається на воді. Посадити сітку набагато легше, за відгуками рибалок. Лісочка сама по собі синього кольору, однак, легко змінює свій колір, підлаштовуючись під навколишнє середовище і тому повністю непомітна, якість її відмінна. Цей тип сітки сподобається новачкам за простоту в установці, міцність та невелику довжину.
Плавні сітки не фіксуються, а пливуть за течією, або буксируючі, або пеларгічні. Останній вид використовується в окремих випадках для наукової діяльності у питанні вивчення порід риб у різних частинах води.
Матеріал для сіток
Як матеріал для виготовлення сіток використовується ліска (мононити), скручена ліска (мононить) і капрон. Капронові нитки міцніше, ніж ліска уловисті, зате ліска висихає набагато швидше і не так забруднюється.
Як вибрати шнур
Кручений шнур часто розтягується при намоканні, тому доцільно вибрати плетений. Сітка, що мають тяжкі шнури, що плавають, буде більш довговічною, оскільки менше тягнеться і має малу вагу.
Які тонкощі при виборі вантажів та поплавків для рибальської сітки потрібно знати, щоб краще зрозуміти принцип роботи
Тут все залежить від того, наскільки глибоко ви хочете опустити сітку. Щоб сітка трималася у верхній частині води, плавучість поплавців необхідна більше, ніж здатність вантажів, що поглиблює, по суті, вантажі потрібні, щоб розтягнути сітку.
Покласти сітку на дно можна, якщо важики важчі, ніж коефіцієнт плавучості поплавців, проте запас плавучості шнура все ж таки повинен бути, інакше разом з рибою і сітка осяде на дно.
Для середньої частини води і поплавці, і важики повинні бути рівнозначні за коефіцієнтом плавучості, або якщо плаваюча здатність поплавців більша, ніж обтяжуюча, то ставлять якоря з потрібною довжиною шнура, щоб не дати сітці піднятися вище, ніж вам необхідно.
Від способу встановлення також залежить, які рибальські сітки краще саме для вас.
Одностінні сітки невеликого розміру варто вибирати, якщо ви плануєте прибережний лов невеликої риби, наприклад, плітка або густера. Таку сітку легко встановити самому. Для цього вантаж з амортизатором із гуми та поплавком занурюють на глибину та повертаються до берега. До бічного шнура так званої доріжки виконується прив'язка.
Тристінну сітку встановити досить складно. Один рибалка на човні має сітку поперек течії, а другий контролює. Такий вид сітки призначений для більшої риби та вилову далеко від берега, часто у промислових масштабах.
Довговічність сіток
Без сумнівів, тристінна сітка з капрону прослужить набагато довше, ніж одностінна з ліски, оскільки вона не схильна до агресивного впливу сонця і солоної води і має більш високу міцність. Необхідно пам'ятати, що після кожної риболовлі сітку потрібно ретельно очистити від сміття та трави та просушити на вітрі чи сонці, це продовжить термін служби.
Ціна має вагоме значення у питанні, які рибальські сітки краще.
Тристінна сітка складніша у виготовленні і важить більше, тому й коштуватиме дорожче. Найбюджетніший варіант – одностінні сітки. Для рибалок-початківців, незважаючи на високу ціну, краще придбати фінську сітку, вона міцніша і проста в обслуговуванні, має невеликий розмір.