Яка рибальська сітка краща? Одностінна, тристінна або рамова
Каталог: Рибальські сітки
Як вибрати рибальську сітку
Ви вирішили придбати рибальську сітку? Здавалося б, що простіше! Однак, розглянувши різноманіття варіантів, не дивно розгубитися. У цьому питанні багато тонкощів та нюансів. Постараємось у цьому розібратися детально.
На вигляд сітки діляться на такі типи:
- Одностінні;
- Тристінні;
- Рамові.
Одностінні
Є найпростішим та бюджетним варіантом мереж. Як правило, габарити такі: довжина від 40 до 100 метрів, висота 1,5-1,8 метрів. Вона складається з цілісного полотна з осередками однієї величини, що комплектується зі шнурами. На шнурах з одного боку знаходяться поплавці, щоб відстежити, де розміщена мережа, з іншого боку – вантажники для фіксації. Розмір осередків варіюється зазвичай від 14 мм до 100 мм, вони виготовляються з волосіні або капрону. Такий тип мереж ставлять переважно на невелику рибу: плотва, лящ, краснопірка, карась.
Тристінні
Влаштовані по-іншому, вони більш уловисті, але набагато частіше заплутуються. Основна відмінність їх від одностінних у наступному: по обидва боки від основної сітки розміщені ряжі з осередками до 300 мм. Тобто середнє полотно мелкоячеистое, а два інших з боків із великими осередками. Такий вид невода ставлять протягом, сітка надувається, і риба потрапляє всередину, потім упирається в частинку, і при розвороті заплутується. Тристінні сітки дозволяють зловити велику рибу (короп, лящ, товстолобик, щука, сом), тому популярні.
Рамові
Сітки мають такі особливості: по центру вона м'яка, а жорсткі краї, тому риба опиняється в мішку і не може з нього вибратися. Сітка поділена на квадрати з перетинками з капрону, що проходять крізь комірки у кожному ряді рам. Основне полотно стягується двічі по вертикалі та тричі по горизонталі, створюючи мішечки. Така сітка підходить для будь-якого розміру риби і вважається найбільш уловистою.
Як краще вибрати рибальську сітку, виходячи з бажаного улову
Головне розуміти, що сітка завжди повинна бути меншою, ніж розмір риби, яку ви розраховуєте зловити, інакше вона просто прослизне крізь неї. Міцність та міцність теж важливий фактор. Наприклад, для невеликих карасиків і окунів цілком вистачить і ниткової сітки, тоді як для щуки або сома сітка має бути з ліски.
Як вибрати шнури поплавця на рибальську сітку
Найпоширеніший вид шнура поплавця такий: на шнури одягнені поплавці, або свинцеві грузила, це самий бюджетний варіант.
Фінський шнур поплавця: поплавці і грузила не звисають, а знаходяться всередині шнура. Їх цінують за те, що вони не можуть заплутатися, але й вартість їхня вища.
Аналогом фінських є недорогі вітчизняні сітки з таким же типом шнура поплавця.
Як вибрати товщину ліски на рибальську сітку
Товщина ліски - це дуже важливий фактор при виборі сетеполотна. На думку експертів, чим тонша ліска, тим менше вузлів. Справа в тому, що сітки з товстої ліски зовсім непомітні для риби у воді, хоча на цей фактор також впливає час доби і тип риби. Це особливо важливо, якщо сітки стоятиме у прозорій воді. В цьому випадку будь-яке потовщення ліски буде більш помітним, і улов буде гірше. При очевидних достоїнствах, у тонкої ліски є й недоліки: вона швидше зношується, оскільки найчастіше рветься при виплутуванні риби. Занадто велика риба також може прорвати тонку ліску, для такого улову краще брати ліску товще.
Від глибини лову теж залежить товщина сітки: чим глибше, тим товстіша, оскільки при підйомі сітки відбувається сильний тиск на неї, і занадто тонка може не витримати.
Як вибрати матеріал для рибальської сітки
Матеріал, з якого виконана сітка, відіграє важливу роль у питанні уловистості. Як правило, сітнеполотно виконується з двох видів синтетичного матеріалу: капрон та ліска.
- Капронові нитки виготовляють скручуванням кілька шарів, вони характеризуються м'якістю, проте менш прозорі, але досить міцні.
- Найчастіше застосовувані капронові нитки Текс 29 три плетиви (0,3 мм), текс 29 шість плетен (0,56 мм), текс 93,5 три плетиви 0,7 мм.
- Мононити (лісочка) виготовляється з жилки. Вона має високу уловистість, оскільки непомітна у воді, абсолютно прозора, менше заплутується. Діаметр ліски буває від 0,15 до 0,28 мм.
- Мультимононить – це кілька скручених між собою монониток, вона м'якша, ніж звичайна ліска, теж прозора. До неї дуже сильно прилипає бруд і мул, тому доцільно використовувати мультимонон тільки для чистої води. Плетені ліски завтовшки 0,17 в чотири плетіння 0,18 в чотири плетіння зустрічається найчастіше.
Як вибрати спосіб встановлення рибальської ліски
Найкращим способом встановлення рибальської сітки можна назвати наступний варіант. Намічаємо потрібну ділянку для встановлення сітки. Двоє рибалок на гумовому човні починають закидання сітки: один управляє човном, другий поступово, починаючи з першого кінця, і просуваючись до іншого, закидають сітку. Через кілька годин сітку перевіряють, також поступово її дістаючи, після опускають назад.
Сподіваємося, що тепер, розуміючи всі тонкощі, ви легко підберете рибальську сітку, що підходить саме для вашої задачі, і отримайте насолоду від риболовлі, порадувавши близьких відмінним уловом.