Яку сітку краще вибрати: капрон чи волосінь?
Каталог: Рибальські сітки
Різновиди рибальських сіток
Тонкості вибору сіток, особливості конструкцій. Що варто знати під час вибору рибальської сітки.
Однією з найбільш популярних позицій у рибальських магазинах є рибальська сітка. Їх виготовляють з капрону або волосіні за допомогою різного плетіння. Сітки розрізняються між собою за товщиною ниток та розмірами осередків у полотні.
Рибальські сітки можна класифікувати за такими критеріями:
- По довжині (від 30 до 90 м)
- За матеріалом
- За типом шнурів у сіток
- За типом конструкції тощо.
Людині, яка знаходиться на самому початку шляху рибалки, буває дуже важко вирішити, на якій сітці зупинити свій вибір. Найважливішим критерієм є тип конструкції сітки, оскільки від нього залежить успіх риболовлі.
Слід уважно підійти до вибору сіткового полотна, так як велика кількість критеріїв вибору здатна збити недосвідченого рибалки з пантелику. Насамперед потрібно орієнтувати на тип водоймища, в якому планується риболовля, далі – на гаданий улов.
Існує три типи конструкцій рибальських сіток:
- Одностінні
- Тристінні
- Рамні
Одностінні сітки – це конструкція, що складається з одного полотна, яке розтягується між поплавковим та вантажним шнуром. Розмір осередків становить від 14 до 100 мм. Такі сітки підходять для лову риби вагою 1-2 кг (густина, густера, лящ, карась та ін.).
Тристінні сітки складаються, відповідно, з трьох полотен, які посаджені на одні шнури, а крайні полотна мають великий розмір вічка і служать для того, щоб утримувати рибу, що потрапила до сітки. Тристінки призначені для лову великої риби (карпи, товстолобики і т.д.).
Рамова сітка – це сіткове полотно, яке за допомогою вертикальних та горизонтальних прожилин із капронової нитки, пропущеної через вічка, ділиться на квадрати (рами). У вікні рами утворюється своєрідний мішок, тому що саме полотно тягнеться у 2 рази по вертикалі, та у 3 рази по горизонталі.
Рамові сітки підходять як для дрібної, так і для великої риби, вважаються найбільш уловистими. Принцип дії сітки в тому, що риба, проходячи крізь вікно рами, потрапляє в мішок сітки і заплутується в ньому.
Для чого потрібні шнури в сітковому полотні?
Шнури відіграють важливу роль у функціонуванні рибальської сітки, необхідні для того, щоб зробити міцну та надійну сітку.
Вантажні та поплавочні шнури бувають декількох видів. Найчастіше – це шнур, на який одягаються поплавці або обтиснутий грузилами. Є ще один вид, так званий фінський шнур – це поплавці та грузила, які вплітають усередину шнура. Дані шнури не плутаються, а отже набагато зручніші в роботі.
Що стосується розмірів волосіні, то слід відштовхуватися від цілей, які Ви ставите собі на рибалці. Лісочка може бути діаметром від 0,15 до 0,28 мм. Плетені волосіні - від 0,17 до 0,2, в 4 плетіння. Також можна зробити на вибір на користь капронової нитки Текс 29 або 93,5.
А про те, яка сітка, капрон чи волосінь, ми розповімо нижче.
Капронова нитка та капрон: порівняльна характеристика, переваги, недоліки
Існує багато думок щодо питання вибору матеріалу для виготовлення сіткового полотна. Капрон чи волосінь? Давайте проллємо світло на це питання.
На думку експертів, однозначної відповіді на запитання немає. Як і у разі вибору типу рибальської сітки, слід орієнтуватися на передбачуваний улов, його масу, і навіть тип водойми. Не останню роль відіграють погодні умови.
Вибір між капроном і ліскою можна порівняти за такими критеріями:
- Міцність. Чим більша маса риби, тим міцнішим повинен бути матеріал рибальської сітки. У цій позиції виграє капронова нитка, тому що при однаковій товщині, волосінь програє у своїх фізичних властивостях. Чим більший діаметр волосіні, тим вона жорсткіша, а значить – легко піддається розриву.
- Стійкість до кліматичних умов. Тривале вплив ультрафіолету, навіть під заломленням води, негативно позначається на матеріалі. У цьому критерії капронова нитка поступається волосіні, так як більше схильна до впливу УФ-променів.
- Експлуатація. Лісочка у використанні є менш вибагливою, у той час капрон вимагає тривалого просушування перед наступним використанням. Також капронова нитка більше схильна до забруднення.
- Яка сітка краще підійде для особливих умов? Тут перевага однозначно на боці капрону. Сітки з цього матеріалу чудово показують себе в глибоководній риболовлі, а також під льодом.